Кузнецова стартира защитата на титлата си в Сидни с победа

Южени Бушар също с успех на старта

Светлана Кузнецова стартира защитата на титлата си от турнира по тенис в Сидни, като се наложи с 6:1, 6:4 над румънката Ирина-Камелия Бегу.

Няколко от големите имена в схемата на турнира обаче се отказаха от участие тук, въпреки че състезанието е подгряващо преди Откритото първенство на Австралия.

Рускинята започна много мощно и спечели 10 от първите 11 гейма в мача. Във втората част при 4:4 тя направи един пробив, който се оказа достатъчен за успеха й, дошъл след 77 минути.

"Стартирах наистина отлично и съм доволна от формата, която се видя днес на корта. Понякога резултатите не идват така, както искаме или както играем. Но днес нещата се получиха", заяви доволна 31-годишната рускиня.

Следващата съперничка на Кузнецова ще бъде победителката от мача между Сам Стосър (Австралия) и Анастасия Павлюченкова (Русия).

Влязлата с уайлд-карт Южени Бушар от Канада също се справи с първото си препятствие в турнира. Тя отстрани Чжън Шуай от Китай със 7:6 (1), 6:2.

22-годишната бивша финалистка от Уимбълдън отпадна още в първия кръг на турнира в Бризбейн миналата седмица.

По-рано днес от турнира се отказаха Каролина Плишкова и Ализе Корне заради контузии.