Лайович: Джокович е фаворит срещу Алкарас и Синер на US Open

Лайович: Джокович е фаворит срещу Алкарас и Синер на US Open

Душан подкрепи сънародника си

Душан Лайович е убеден, че Новак Джокович има всички необходими аргументи да триумфира на предстоящото US Open и да завоюва рекорден 25-и трофей от Големия шлем. Според сънародника на Ноле, липсата на игрова практика след Уимбълдън по никакъв начин няма да се отрази на лидера в световния тенис.

„За 97% от тенисистите толкова дълга пауза би била проблем. Когато говорим за Новак, ситуацията е различна. Нещо подобно сме виждали и преди – често след Финалите в Торино той изобщо не играе до Australian Open, и това никога не се е отразявало на представянето му“, заяви Лайович пред Sport Klub.

По думите на 33-годишния сърбин, първите три кръга в Големия шлем за Джокович са по-скоро загрявка, докато за останалите тенисисти това са ключови мачове.

„Другите си мислят, че имат реален шанс срещу него, защото вече не е толкова доминантен. Забравят обаче колко професионално се грижи за тялото си и как започва подготовка за Шлемовете много по-рано от останалите. За Новак е важно да е в топ форма в последната седмица на турнира, а не в първата“, добави световният №143.

През настоящия сезон Джокера вече стигна до полуфинал на всички три изиграни „мейджър“ турнира, а в Женева се поздрави и със 100-ата си титла в Тура.

„Ако изиграе няколко тежки мача в началото, това само ще му помогне да вдигне формата си. В такъв случай той отново ще бъде фаворит – дори срещу Синер и Алкарас“, коментира още Лайович.

„Да, Синер показва огромен прогрес след онова поражение на Уимбълдън и със сигурност има повече увереност, а Алкарас е в страхотно физическо състояние. Но ако Новак е на 100 процента, никой от тях няма шанс, завърши той.

Тазгодишното издание на US Open стартира на 24 август, а жребият за основната схема ще бъде изтеглен на 21 август.

Кирьос отпадна във втория кръг в Щутгарт

Завръщането на Ник Кирьос на корта приключи с поражение от японския квалификант Шо Шимабукуро във втория кръг на тенис турнира в Щутгарт на трева от сериите ATП 250 с награден фонд 768 220 евро

Зверев разкри за огромно напрежение по време на "Ролан Гарос"

„Все още имам 1576 неотговорени съобщения..."

Националките за „Били Джийн Кинг Къп“ на турнира за жени W50 в Хасково

Българската федерация по тенис успя да осигури домакинството на пет турнира за жени от веригата на Международната федерация по тенис (ITF) от категория W50

Бублик взе реванш от домакински представител в Щутгарт (ВИДЕО)

Саша стартира сезона си на трева победоносно

Александър Василев отпадна във втория кръг в Католика (ВИДЕО)

След загуба от Андреа Гуериери

Алекса Каратанчева с победа в Сърбия

Българката с комфортен успех на старта в Куршумлийска баня