Лиа Каратанчева приключи на турнир във Франция

Лиа Каратанчева приключи на турнир във Франция

Амандин Моно на пътя на българката

 Лиа Каратанчева отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на твърда настилка в Калви (Франция) с награден фонд 60 хиляди долара.

Родната тенисистка претърпя поражение от представителка на домакините Амандин Моно с 6:4, 3:6, 4:6. Срещата продължи 109 минути.

21-годишната българка пропиля ранен пробив аванс, но след това взе три поредни гейма, за да поведе с 5:2 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Каратанчева допусна изоставане от 1:5 и това се оказа решаващо за изравняването на резултата. Българската националка стартира лошо и в решаващата трета част, като загуби първите четири гейма. В последствие тя успя да намали до 4:5, но отстъпи с 4:6.

Каратанчева ще играе и в схемата на двойки, в която е поставена под №2 заедно с шведката Лиза Заар. Двете почиват в първия кръг и започват директно от четвъртфиналите.

В надпреварата при дуетите участва и друга българка - Йоана Монева. Тя и французойката Ана Бугуфа отстъпиха с 0:6, 1:6 от поставените под №4 Рия Бхатиа (Индия) и Сада Нахимана (Бурунди).

Синер: Сега е време за почивка

„2025 бе една специална година с възходи и падения“

Джокович подобри още едно постижение на Федерер

Сърбинът продължава да задминава рекордите на най-големите си съперници

Александър Донски преодоля квалификациите в Бергамо

Българинът с нова трисетова победа в турнира

Синер догонва Алкарас в гонитбата за “големите трофеи”

Разликата между световните номер едно и номер две вече е само три титли

Виктория Томова запази позиции в световната ранглиста по тенис при жените

Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, запази 134-ото си място в световната ранглиста на УТА.

Григор Димитров завърши сезона на 44 позиция

Първата ракета на България Григор Димитров завърши сезона в мъжкия тенис на №44 с актив от 1180 точки.

Синер: Невероятно е да завърша сезона по този начин (ВИДЕО)

„Тенисът е индивидуален спорт, но нищо от това нямаше да е възможно без екипа ми", каза италианецът

Синер сломи Алкарас и спечели финалния Мастърс! (ВИДЕО)

Световният номер 2 Яник Синер успя да победи с 2:0 сета лидера в световната ранглиста Карлос Алкарас във финала на последния Мастърс на ATP.

Джокович инвестира огромна сума в тенис проект в Гърция

Тенис турнирът в Атина отдавна приключи с победа за Новак Джокович, но интересът на сръбската суперзвезда към гръцката столица далеч не е изчерпан