Лидия Енчева на четвъртфинал във Франция

Лидия Енчева на четвъртфинал във Франция

18-годишната българка победи поставената под №3 Мара Гут

Лидия Енчева се класира за четвъртфиналите на сингъл и полуфиналите на двойки на турнира на твърда настилка в Ажетмо (Франция) с награден фонд 15 хиляди долара.

18-годишната българка победи третата поставена на сингъл Мара Гут (Германия) с категоричното 6:1, 6:2. Срещата продължи 77 минути. Така в Лидия загуби само пет гейма в първите си два мача на турнира.

Енчева дръпна с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част поведе с 4:0 и нямаше проблеми до края. За място на полуфиналите българката ще играе срещу победителката от мача между Олга Хейми (Дания) и Маел Льоклер (Франция).

В надпреварата на двойки Енчева и Камила Боси (Бразилия) победиха на четвъртфиналите вторите поставени представителки на домакините Люси Нгуен Тан и Алис Роб със 7:6(3), 4:6, 10-7.

Топ азиатски тенисист обяви оттегляне от тениса

Най-успешният азиатски тенисист за всички времена Кей Нишикори обяви, че ще сложи край на състезателната си кариера. 

Алкарас подкрепя малкия си брат от трибуните в Мадрид

Хайме Алкарас тръгна с победа в турнира до 16 години

Илиян Радулов с четвъртфинал в Испания

Номер 3 в схемата застава на пътя на българина

Елизара Янева загуби от №112-ата в света

Българката отпадна от турнира във Висбаден

Белгиецът продължава да прави фурор в тениса (ВИДЕО)

Белгиецът Александър Блокс се класира за първия в кариерата си полуфинал на турнир от сериите "Мастърс" 1000.

Янаки Милев на полуфинал на турнир по тенис в Италия

Националът на България за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 30 хиляди долара.