Лишиха Мъри от последно сбогом с "Уимбълдън"

Лишиха Мъри от последно сбогом с "Уимбълдън"

Партньорката му на смесени двойки се отказа

Кариерата на британската тенис легенда Анди Мъри на "Уимбълдън" завърши окончателно, тъй като мачът, в който щеше да си каже последно „Сбогом“, бе отменен още преди да е започнал. Неговата партньорка на смесени двойки Ема Радукану се отказа заради проблеми с китката.

Мъри възнамеряваше да изиграе последните си мачове с 21-годишната английска звезда в празнична кулминация на зашеметяващата си кариера.

В понеделник 37-годишният Мъри бе принуден да се откаже от участие на сингъл с травма в гърба, за съжаление на десетки британски фенове, а и загуби заедно с брат си Джейми в първия кръг на двойки мъже.

Двукратният шампион на "Уимбълдън" призна, че е с разбито сърце, след като по-рано тази седмица той се сбогува с шампионата на централния корт, признавайки, че вече му е "твърде трудно" да продължи да играе.

Преди това Радукану описа вълнението си от съвместната игра с Мъри, като заяви, че това е нейното "мечтано" партньорство на смесени двойки.

В изявление обаче тя съобщи: "За съжаление тази сутрин се събудих с болки в дясната китка, затова реших да взема много трудното решение да се оттегля от смесените двойки тази“.

"Разочарован съм, тъй като наистина очаквах с нетърпение да играя с Анди, но трябва да се погрижа за себе“, допълни той.

Денислава Глушкова би сръбкиня в в Куршумлийска Баня

Българката търси силно представяне в трети пореден турнир в Сърбия

 Лидия Енчева тръгна с победа в Отопени

Срещата продължи 3 часа и 33 минути

Швьонтек на четвъртфинал в Синсинати

Джесика Пегула отпадна

Григор Димитров се оттегли от US Open

Чилиец заменя българина

Ива Иванова е на четвъртфинал в Тунис

На двойки

Шампионът от Уимбълдън се препъна още в първия кръг в София

Шампионът на Уимбълдън при юношите Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира от категория ATP Challenger 50 в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Александър Василе отпадна още в първия кръг на Чалънджър-а в София

Александър Василев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър 50" в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Вицешампионът в Синсинати се класира за 1/8-финалите

Американецът преодоля първия си сериозен тест

Донски допусна обрат на старта в София

Българинът загуби в първия кръг на Чаланджъра