Мъри и Ферер ще се срещнат на полуфиналите в Токио

Мъри и Ферер ще се срещнат на полуфиналите в Токио

Първите четирима поставени се класираха за полуфиналната фаза на турнира

Номер 4 в света Анди Мъри (Великобритания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис в японската столица Токио с награден фонд 1,2 милиона долара.

Поставеният под номер 3 Мъри победи аржентинеца Давид Налбандян с 6:4, 7:5. Шотландецът наниза 9 аса и стигна до успеха за 99 минути. Така за място на финала той ще срещне шампиона от 2007 година Давид Ферер (Испания). 

Третият в схемата Ферер надделя над чеха Радек Щепанек с 6:2, 7:6(3) за 1:44 час.

"Ферер е труден съперник. Срещнахме се на полуфиналите на Откритото първенство на Австралия и тогава изиграх страхотен мач. Със сигурност ще преобладават дългите разигравания", каза вицешампионът от "Мелбърн Парк".

През миналата седмица британецът спечели третата си титла за сезона в Банкок. "Няма да ми бъде леко, защото ще играя осмия или девети мач за последните осем-девет дни. Сега се нуждая от масаж и добър сън", коментира още Мъри. 

Любопитното е, че първите четирима поставени се класираха за полуфиналите, след като по-рано днес номер 1 Рафаел Надал (Испания) победи Сантиаго Хиралдо (Колумбия) със 7:6(6), 6:3, а номер 4 Марди Фиш (САЩ) се наложи с 6:7(5), 6:4, 6:1 над Бърнард Томич от Австралия.

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг

Пегула, Осака и Бенчич в четвъртия кръг на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Поставената под номер 4 в схемата Джесика Пегула се класира за четвъртия кръг в женската схема на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”