Мъри обърна Хаасе, Надал отказа Маю

Мъри обърна Хаасе, Надал отказа Маю

Анди Родик също продължава напред

Защитаващият титлата си Рафаел Надал се класира за третия кръг на последния за сезона турнир от Големия шлем - Откритото първенство на САЩ по тенис в Ню Йорк.

 

След измъчената си победа над Андрей Голубьов на старта на кампанията си, късно снощи испанецът безпроблемно отстрани Никола Маю с 6/2, 6/2 и отказване на французина в началото на третия сет.

 

Така Рафа си върна за загубата от Маю в единствения им предишен сблъсък в Куинс през 2007 г.,  а в следващата фаза от надпреварата ще се изправи срещу аржентинеца Давид Налбандиян.

 

Значително по-драматично и измъчено своето място в трети кръг си гарантира и британецът Анди Мъри, който трябваше да заличава пасив от 0:2 сета, за да стигне до пълен обрат срещу Робин Хаасе за крайното 6/7, 2/6, 6/2, 6/0, 6/4.

 

Мъри започна безобразно срещата и нижеше грешка след грешка в първите два сета, но в началото на третия играта му коренно се преобрази и оттук до края на двубоя не остави никакви шансове на холандеца.

 

За удовлетворение на домакините и многобройните си фенове в трети кръг вече е и бившият номер 1 в световната ранглиста и шампион от 2003 година Анди Родик, който очаквано нямаше особени затруднения срещу сънародника си Джак Сок – 6/3, 6/3, 6/4.