Мъри срази Джокович в Дубай

Мъри срази Джокович в Дубай

Шотландецът се класира на финала, очаква Федерер или Дел Потро в мача за титлата

Анди Мъри записа впечатляваща победа над световния номер 1 Новак Джокович с 2-0 сета(6-2 7-5) в полуфинална среща от турнира в Дубай. Шотландецът се възползва по най-добрия начин от мощния си 1-ви сервис, печелейки 85% от разиграванията след него, което изключително много спомогна за крайния успех в двубоя. От своя страна Джокович допусна нетипично много грешки в играта си и логично напусна борбата за 4-та поредна титла в Дубай още на полуфинал.

Срещата започна равностойно, но при 3-2 в своя полза „летящият шотландец” взе нещата в своя полза и до края на сета не даде дори гейм на противника си, постигайки 2 пробива в подаването на Ноле.

Мъри продължи да се възползва от разстроената игра на Джокович и в началото на втората част повеждайки с 3-0. При 5-3 световният номер 4 сервираше за победата, но сърбинът успя да върне пробива. Радостта за Ноле обаче бе кратка, тъй като при 5-6 той допусна нов пробив, с което бе сложен край на срещата, продължила час и 22 минути.

Във втория полуфинал един срещу друг ще се изправят Роджър Федерер и Хуан Мартин Дел Потро, като мачът започва след минути.

Влади Николов
Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг

Пегула, Осака и Бенчич в четвъртия кръг на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Поставената под номер 4 в схемата Джесика Пегула се класира за четвъртия кръг в женската схема на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”