Маша отпадна на четвъртфиналите в Токио, Азаренка се отказа

Маша отпадна на четвъртфиналите в Токио, Азаренка се отказа

Световната номер 1 в женския тенис Виктория Азаренка от Беларус сеотказа от участие на турнира в японската столица Токио с награден фонд 2 168 400 долара.

Световната номер 1 в женския тенис Виктория Азаренка от Беларус сеотказа от участие на турнира в японската столица Токио с награден фонд 2 168 400 долара.
 
Азаренка не се яви за мача си от четвъртфиналите с германката Ангелик Кербер. Тя посочи като причина за решението хронична умора.
 
"Още преди турнира не се чувствах добре, а откакто пристигнах тук се влоших. Нямам сили, вие ми се свят и не съм енергична, както преди. Не ми е възможно да играя днес. Може би е умора от целия сезон", каза Азаренка, която поиска да й премерят кръвното по време по двубоя с Роберта Винчи вчера.

Световната номер 1 спечели титлата от Откритото първенство на Австралия и игра финал на "Ю Ес Оупън" тази година.
На полуфиналите Кербер ще играе с номер 3 в схемата Агниешка Радванска от Полша, която отстрани бившата номер 1 Каролин Вожнячки с 6:4, 6:3 за 97 минути.

Двукратната шампионка на турнира в Токио Мария Шарапова отпадна на четвъртфиналите.

Номер 2 в света и победителка на "Ролан Гарос" загуби в драматичен мач от Саманта Стосър с 4:6, 6:7(10) за 1:54 часа.

За Стосър това е едва втора победа от 12 мача срещу Шарапова.

Австралийката поведе с 5:3 във втория сет, но се стигна до тайбрек. В него тя спечели с 12:10 при петия си мачбол, след като Шарапова направи грешка от форхенд.

Следващата съперничка на Стосър ще бъде Надя Петрова.


Рускинята отстрани шестата поставена Сара Ерани с 3:6, 7:5, 6:3 за 2:36 часа, след като губеше със сет и 1:4 във втората част. 

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.