Матийо победи Джон Иснър в рекорден за "Ролан Гарос" петсетов мач

Матийо победи Джон Иснър в рекорден за "Ролан Гарос" петсетов мач

Местният любимец Пол-Анри Матийо победи Джон Иснър (САЩ) в петсетов маратон, който се превърна в рекорден двубой за Откритото първенство на Франция по тенис.

Местният любимец Пол-Анри Матийо победи Джон Иснър (САЩ) в петсетов маратон, който се превърна в рекорден двубой за Откритото първенство на Франция по тенис.
 
Французинът спечели с 6-7(2) 6-4, 6-4, 3-6, 18-16 във втория кръг срещу номер 10 в схемата.
 
Това е срещата с най-много изграни геймове в историята на турнира - общо 76, след въвеждането на тайбрека. Досегашният рекорд беше 72 гейма от 1973 година.
 
Двубоят се превърна и вторият най-дълъг мач на турнира след 1957-ма година, когато имаше среща с 83 гейма. Мачът продължи пет часа и 41 минути и е най-продължителният мач на "Ролан Гарос" след този от 6:33 часа между Фабрис Санторо и Анро Клеман.
 
Иснър държи рекорда за най-много изиграни геймове в един мач - 183, когато победи Никола Маю (Франция) с 6-4, 3-6, 6-7(7), 7-6(3), 70-68 след общо 11 часа и 5 минути игра на "Уимбълдън" през 2010-та година, което е и най-дългият мач в историята на тениса.
 

Матийо не игра в последните 15 месеца заради контузия и участва в Париж с "уайлд кард", след като е едва 261-ви в световната ранглиста. 

Адриан Андреев на полуфинал в Италия

Адриан Андреев се справи с италианеца Габриеле Кривеларо с 2-0 сета и след успех с категоричното 6:3, 6:0 вече е на полуфинал на турнира по тенис на клей в Болцано (Италия) с награден фонд 30 хиляди евро.

Рекорд в Лондон: Уимбълдън с най-висока посещаемост в историята си

Вижте подробности

Адриан Андреев прегази италианец в Болцано за час и 50 минути на корта

Нашенецът не се затрудни с Мануел Плунгер

Димитър Кузманов отпадна от французин във втория кръг на турнира в Самсун

Пловдивчанинът бе обърнат в три сета

Бившата номер 10 в света припадна на корта в Мемфис

Драматични и притеснителни сцени отбелязаха турнира в Мемфис, където екстремната горещина взе тежка жертва

"Уимбълдън" отчете рекордна посещаемост

Тенис турнирът "Уимбълдън" е бил изгледан на живо от 550 151 зрители, което е рекорд в историята на надпреварата, съобщиха от "Ол Инглънд Клъб".