Медведев след загубата в Женева: Клеят не ми е силата

Медведев след загубата в Женева: Клеят не ми е силата

„Не се чувствам толкова уверен, колкото на другите настилки“

Номер 2 в световната ранглиста по тенис при мъжете Даниил Медведев, който отпадна във втория кръг на турнира в Женева (Швейцария) след поражение от Ришар Гаске с 2:6, 6:7(5), коментира, че не е показал най-добрата си игра.

„Не играя най-добрия си тенис на клей. Знам, че съм способен на някои добри резултати, както съм го правил в миналото, но за тази цел трябва да съм във форма. Не се чувствам толкова уверен на клей, както на другите настилки. Разочарован съм от загубата, но съм имал и по-тежки поражения в кариерата си“, заяви руският тенисист.

„За моето тяло клеят е доста опасна настилка. Всеки път, всяка година имам някакви проблеми, заради които не мога да съм на 100 процента“, добави Медведев.

„Не съм фаворит за „Ролан Гарос“, но искам да играя добре. Ако мога отново да демонстрирам своето ниво, може и да съм опасен за противниците“, каза още Даниил Медведев.

Яник Синер разкри, че е обмислял отказване от тениса

„Понякога всичко върви добре, друг път съм в дупка, но съм много щастлив да се върна“

Беатрис Спасова се класира за втория кръг в Казахстан

Българката Беатрис Спасова за втория кръг на турнира по тенис на клей в  с награден фонд 15 хиляди долара.

Ясно е кога Гришо излиза на осминафинал в Мадрид

Двубоят между Димитров и Диало е четвърти в програмата

Медведев и Рууд се класираха за четвъртфиналите на турнира в Мадрид

На четвъртфиналите руският тенисист ще играе срещу Каспер Рууд

„Щастлив губещ“ е следващият съперник на Григор в Мадрид

Световният №78 за пръв път на осминафинал от турнир на ниво Мастърс 1000

Край на участието на Денчева на турнира в Грузия

Мария Ткачова на пътя на българката

Зверев аут от турнира в Мадрид

Поставеният под №1 загуби от Серундоло

Димитър Кузманов отпадна от турнир в Австрия

Българинът със загуба от Буругача

Григор Димитров: Знам, че мога повече

Тенисистът разказа и за трудностите без ток в Мадрид