Мико Кузманов започва срещу италианец в Баня Лука

Мико Кузманов започва срещу италианец в Баня Лука

Лука Нарди е неговото първо препятствие

Втората ракета на България Димитър Кузманов ще играе срещу италианеца Лука Нарди в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на червени кортове АТП 250 в Баня Лука (Босна и Херцеговина) с награден фонд  630 705 евро. Това съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Двубоят между двамата е утре втори по програмата на корта номер 1, където срещите започват в 12.00 часа българско време.

Българинът е 191-и в световната ранглиста на АТП, а италианецът заема 159-а позиция. Кузманов и осмият в схемата на пресявките Нарди са играли един път досега. Пловдивчанинът спечели с 4:6, 7:6(5), 6:4 в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ по тенис през 2022 година.

Кузманов има гарантирани 1645 евро от наградния фонд.

Номер 1 в основната схема на турнира е поставен водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия).

Александър Донски се класира за 1/4-финал на двойки на "Чалънджър“ в Италия

Той и украинския му партньор победиха двойка американци

Каратанчева отпадна в първия кръг на турнир в Мексико

Българската националка за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 125 в Тампико (Мексико) с награден фонд 115 хиляди долара.

Бекер с нови критики по посока на Зверев

Германската легенда на тениса не спести нищо на сънародника си

Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис

Първата ракета на България Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис при жените.

Григор Димитров аут от топ 30 в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изпадна от топ 30 на световната ранглиста за първи път от средата на 2023 година.

Много позитивни емоции на първия турнир за Купата на „САБ“

Турнирът се проведе в рамките на два дни

Нестеров тръгна с победа в Гърция

Петър Брунклик (Чехия) е следващият съперник

Донски отпадна още в квалификациите в Олбия

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на твърди кортове в Олбия (Италия) с награден фонд 181 250 евро

Коко Гоф триумфира в Ухан след успех над Пегула

Американската тенисистка Коко Гоф победи сънародничката си Джесика Пегула с 6:4, 7:5 на финала на турнира по тенис на твърди кортове в Ухан (Китай) с награден фонд 3,65 милиона долара