Милев и Нестеров с впечатляващ дебют на двойки в АТП

Милев и Нестеров с впечатляващ дебют на двойки в АТП

Българските тийнейджър отвяха американските близнаци Джак и Джейми

Участващите с "уайлд кард" Янаки Милев и Пьотр Нестеров се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка от сериите АТП 250 Sofia Open с награден фонд 597900 евро.

18-годишният Милев и 19-годишният Нестеров надделяха над близнаците Джак и Джейми Ванс (САЩ) с 6:4,  6:4 за 76 минути на централния корт в зала "Арена Армееец".

В дебютния си мач като двойка в Тура на АТП българските тийнейджъри бяха много солидни на сервис през цялата среща и не дадоха нито една възможност за пробив на 24-годишните американци.

Милев и Нестеров  реализираха ранен пробив още в третия гейм, който се оказа достатъчен за успеха в първата част. Във втория сет те поведоха с 4:2 и запазиха предимството си до края.

"Благодаря на всички, които ни подкрепиха в залата. Беше страхотно да играем пред вас. Надяваме се да стигнем до края. Гордея се с Янаки, той игра страхотно пред такава голяма публика", каза Пьотр Нестеров на корта след мача.

Така на четвъртфиналите младоците ще срещнат поставените под номер 2 Рафаел Матош (Бразилия) и Давид Вега Ернандес (Испания). Двубоят е последен пети в утрешната програма на корт 1 , която започва в 12:00 часа.

Преди това във втория мач на корт 1 в четвъртък други българи с "уайлд кард" Александър Донски и Александър Лазаров ще срещнат на четвъртфиналите водачите в схемата Симоне Болели и Фабио Фонини (Италия).

Александър Донски се класира за 1/4-финал на двойки на "Чалънджър“ в Италия

Той и украинския му партньор победиха двойка американци

Каратанчева отпадна в първия кръг на турнир в Мексико

Българската националка за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 125 в Тампико (Мексико) с награден фонд 115 хиляди долара.

Бекер с нови критики по посока на Зверев

Германската легенда на тениса не спести нищо на сънародника си

Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис

Първата ракета на България Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис при жените.

Григор Димитров аут от топ 30 в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изпадна от топ 30 на световната ранглиста за първи път от средата на 2023 година.

Много позитивни емоции на първия турнир за Купата на „САБ“

Турнирът се проведе в рамките на два дни

Нестеров тръгна с победа в Гърция

Петър Брунклик (Чехия) е следващият съперник

Донски отпадна още в квалификациите в Олбия

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на твърди кортове в Олбия (Италия) с награден фонд 181 250 евро

Коко Гоф триумфира в Ухан след успех над Пегула

Американската тенисистка Коко Гоф победи сънародничката си Джесика Пегула с 6:4, 7:5 на финала на турнира по тенис на твърди кортове в Ухан (Китай) с награден фонд 3,65 милиона долара