Надал: Джокович е голямо предизвикателство

Надал: Джокович е голямо предизвикателство

„Аз обаче ще се боря с всички сили", обеща Рафа

Рафаел Надал е готов за здрава битка срещу сърбина Новак Джокович на четвъртфиналите на откритото първенство по тенис на Франция, но самият испанец знае, че сърбинът ще бъде категоричен фаворит за победата.

Той подчерта, че всеки двубой може да бъде последен в кариерата му в Париж и заради това играе на максимума на силите си.

Запитан какво трябва да направи, за да спечели двубоя с Джокович, Надал отвърна:

"Не мога да кажа на 100 процента, защото скоро не сме се срещали. За последно това се случи миналата година на същия корт. За съперник от неговия ранг е трудно да намериш адекватна тренировка и съм наясно, че този мач е голямо предизвикателство за мен. Джокович играе със самочувствие и аз знам в какво положение съм, но ще се боря за победа с всички сили".

Напоследък Надал е затрудняван от хронична контузия в стъпалото и заради това испанецът направи няколко по-слаби мача както на този турнир, така и на изминалите в Рим и Мадрид.

"Не мога да се оплаквам, когато съм стигнал до четвъртфиналите на Ролан Гарос. Преди две седмици и половина не знаех дали изобщо ще участвам, а сега излизам на корта с чувството, че всеки мач може да бъде последен за мен във Франция. Затова се опитвам да им се наслаждавам и да давам всичко от себе си", добави той.

Жалко: Григор Димитров пропусна 3 мачбола и отпадна в Мадрид (ВИДЕО)

Българинът отстъпи след обрат пред канадеца Габриел Диало

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Бока Рейтън (САЩ)

Тя надделя над Даша Иванова

Джак Дрейпър изненада лошо Томи Пол и е на 1/4-финал в Мадрид (WIDEO)

Той даде само четири гейма на противника си

Швьонтек загуби сет на нула, но обърна Кийс и е на 1/2-финал в Мадрид (ВИДЕО)

В спор за финала полякинята ще срещне Коко Гоф

Яник Синер разкри, че е обмислял отказване от тениса

„Понякога всичко върви добре, друг път съм в дупка, но съм много щастлив да се върна“

Беатрис Спасова се класира за втория кръг в Казахстан

Българката Беатрис Спасова за втория кръг на турнира по тенис на клей в  с награден фонд 15 хиляди долара.

Ясно е кога Гришо излиза на осминафинал в Мадрид

Двубоят между Димитров и Диало е четвърти в програмата

Медведев и Рууд се класираха за четвъртфиналите на турнира в Мадрид

На четвъртфиналите руският тенисист ще играе срещу Каспер Рууд

„Щастлив губещ“ е следващият съперник на Григор в Мадрид

Световният №78 за пръв път на осминафинал от турнир на ниво Мастърс 1000