Надал: Егоизмът е едно от най-големите бедствия на човечеството

Надал: Егоизмът е едно от най-големите бедствия на човечеството

"Прекомерното его причинява много проблеми за голяма част от нашето общество"

Испанският тенисист Рафаел Надал, 14-кратен шампион на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос", дискутира темата за егоизма в съвременното общество.

"Имам малко его. Вярвам, че егоизмът е един от най-големите бичове на човечеството“, каза Надал, цитиран от тенис портала Punto de Break.

"Прекомерното его причинява много проблеми за голяма част в нашето общество. Може да ви помогне да успеете в някакъв момент...може би, но не мисля, че ще ви помогне в някой важен аспект от живота. Егоизмът създава много проблеми на всички нива: политическо, човешко и най-вече на ниво взаимоотношения с другите хора. Аз съм този, който се опитва да избяга от този прекомерен егоизъм, който преобладава в обществото", допълни Матадора.

В третия кръг  на Мастърс турнира в Мадрид днес Рафаел Надал ще се изправи срещу аржентинеца Педро Качин,

Стаматова бие в Турция

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Джокович ще открие сезона в Аделаида

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович потвърди участие на турнира от ATP 250 в Аделаида, Австралия, в началото на сезон 2026, съобщиха организаторите

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация

Наша тенисистка печели турнир в академията на Надал

Мая Мичева спечели титлата на сингъл при момичетата на турнир до 14 години от трета категория на Тенис Европа в академията на Рафаел Надал в Манакор (Испания). 

Диа Евтимова със сериозен прогрес в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отбеляза спад с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 132-ва позиция с 557 точки.

Григор Димитров има нов треньор

Това е Ксавие Малис, който в момента е на 45 години

Росица Денчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Шарм Ел Шейх

Тя надделя над французойка в два сета

Юлия Стаматова с полуфинал в Турция

Българката с успешно представяне на двойки