Надал и Зверев завършиха годината със загуби

Надал и Зверев завършиха годината със загуби

Вижте подробности

Отборът на Испания изостава с 0:2 победи срещу Великобритания в първия си мач от група „D" на новия турнир за смесени състави „Юнайтед къп" в Сидни, Австралия. За британците това е втора среща, като те записаха успех над третия тим в групата – домакините от Австралия.

В последния си мач за 2022 година Рафаел Надал претърпя по поражение от Камерън Нори с 6:3, 3:6, 4:6 в мач, продължил два часа и 45 минути. Испанецът спечели Откритите първенства на Австралия и Франция, натрупвайки 22 титли от турнирите от Големия шлем, но заради контузии имаше само четири участия след „Уимбълдън“ през юли, пише агенция АП.

Нори, който нямаше спечелен сет в предишните си четири мача срещу Надал, заяви, че е мислел, че никога няма да успее. „Исках да изляза и да се опитам да спечеля. Беше много физически мач и му се наслаждавах. Страхотен начин да завърша 2022 година за мен“, заяви Камерън Нори.
В мача на сингъл при жените Кати Суон надигра Нурия Парисас Диас с 3:6, 6:1, 6:2.

Водачката в световната ранглиста при дамите Ига Швьонтек донесе победа в първия мач от сблъсъка между Полша и Казахстан от група „В“, в който резултата е 1:1 след първия ден. Швьонтек се справи с Юлия Путинцева с 6:1, 6:3 в Бризбейн. „Първите мачове за сезона винаги са леко трудни, но съм щастлива, че във важните моменти не загубих концентрация“, каза Ига Швьонтек.

Сънародникът й Даниел Михалски отстъпи пред Тимофей Скатов с 6:7(7), 2:6 в срещата на сингъл при мъжете. За поляците това е първи двубой на турнира, а Казахстан вече записа една загуба от Швейцария.

Чехът Иржи Лехечка записа победа над заемащия 12-о място в световната ранглиста Александър Зверев с 6:4, 6:2 в срещата между двете страни в група „С“ на „Юнайтед Къп“. Чехите, който имат една загуба, водят с 2:0 победи на дебютиращите германци, тъй като и Мари Бузкова спечели мача си срещу Юле Ниймайер с 6:2, 7:5.

За Александър Зверев двубоят срещу Лехечка бе първи официален за него от юни насам, когато контузи сериозно десния си глезен по време на полуфинала на „Ролан Гарос“ срещу Рафаел Надал.

„Преди мача бях наясно, че той не е играл известно време, но при тенисист като него това не значи нищо. В критичните моменти показах опита, който натрупах в последната година срещу добрите играчи“, заяви чехът.

Известни са потенциалните съперници на България за Световна група I на Купа „Дейвис“

България научи възможните си съперници за мача от Световна група I на Купа „Дейвис", който ще се проведе на 19 i 20 септември.

Две българки стартираха с победи на сингъл на турнир по тенис в Монастир

Ива Иванова и Йоана Константинова се класираха за втория кръг

Много жалко! Гришо започна отлично в Далас, но след трисетова битка отпадна (ВИДЕО)

Алекс Микелсен обърна българина

Антъни Генов се класира за четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Монастир

Българинът и полския му партньор Пьотр Павлак надделяха със зор срещу френско-алжирска двойка

Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха в Далас (ВИДЕО)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха в първия кръг на двойки на турнира на твърди кортове в Далас

Григор и 19-годишният Георги ще търсят изненада на двойки в Далас

Българската двойка среща Бен Шелтън и Александър Ковачевич