Надал на финал в Бостад (ВИДЕО)

Надал на финал в Бостад (ВИДЕО)

Испанецът ще спори за титлата с Нуно Боржеш

Шампионът от 2005 година Рафаел Надал се класира за финала на турнира по тенис на клей в Бостад (Швеция) с награден фонд от 579 320 евро.

Бившият лидер в световната ранглиста победи трудно с 4:6, 6:3, 6:4 Дуйе Айдукович и в решителната среща ще се изправи срещу Нуно Боржеш.

В третия сет испанският тенисист допусна два пробива, но успя да спечели подаването на хърватина три пъти и спечели при първата си възможност след 2 часа и 14 минути.

"Мачът беше доста труден. Моят противник има изключително добър бекхенд. Той демонстрира доста увереност тук. Опитах се да го спра, но ми беше изключително трудно. Намерих начин да оцелея и съм на финала. Доста дълг време не се бях класирал за такъв мач. Това са великолепни новини и съм щастлив за това", заяви Рафаел Надал на корта след края на срещата с Айдукович.

Това е първи финал за Надал след "Ролан Гарос" 2022. В двубоя за титлата испанецът ще играе срещу Нуно Боржеш, който победи с 6:3, 6:4 аржентинеца Тиаго Тиранте. Португалският тенисист все още няма нито един шампионски трофей от турнирите на АТП.

В момента 38-годишният Надал заема 261-во място в световната ранглиста, а през настоящия сезон има 11 победи и 8 поражения.

Виктор Марков с победи на сингъл и на двойки на турнир по тенис в Мексико

Виктор Марков постигна победи на сингъл на на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Мансанийо (Мексико) с награден фонд 30 хиляди долара.

Синер не се затрудни за полуфинал срещу Зверев (ВИДЕО)

Яник Синер се класира за полуфиналите на финалния турнир в Торино за трета поредна година.

Иван Иванов се класира за втория кръг в Анталия

Надделя над японец

Кой ще надделее в битката на гигантите Синер срещу Зверев

Италианецът е спечелил 10 от последните си 11 мача на АТР Финалите

Сабаленка счупи рекорд по приходи

Четирикратната шампионка от Големия шлем и лидерка в ранглистата на WTA Арина Сабаленка спечели най-големия награден фонд в историята на WTA за един сезон.

Фриц заговори за контузия след загубата от Алкарас

Американският тенисист Тейлър Фриц говори за проблемите с коляното, които го тормозят през целия сезон и са повлияли на загубата срещу испанеца Карлос Алкарас в груповата фаза на финалите на ATP през 2025 г. в Торино, Италия. Фриц отстъпи със 7/6 (2), 5:7, 3:6.

Алкарас обърна Тейлър Фриц за втората си победа на Финалите на АТП (ВИДЕО)

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас постигна втора победа в груповата фаза на Финалите на АТП в Торино, с което практически си гарантира класиране за полуфиналите.

Тенис легенда със семинар в България

Българската федерация по тенис, Италианската търговска камара в България и „Трио консулт“ организират семинар с един от водещите лектори в сферата на треньорското обучение Клаудио Пистолези на 23 ноември в Българския национален WINBET тенис център в София.

Джокович за допинг скандала със Синер: Това ще тегне над него

Новак Джокович заяви, че наказанието за употреба на допинг на Яник Синер е "облак, който ще го преследва" през цялата му кариера