Надал на полуфинал в Рим

Надал на полуфинал в Рим

Матадора обърна Фабио Фонини, чака Джокович или Нишикори

Поставеният под номер 1 в схемата Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 5.44 милиона евро. 
 
Седемкратният шампион Надал победи представителя на домакините Фабио Фонини с 4:6, 6:1, 6:2 за 2:15 часа. Испанецът, който не е печелил в Италия от 2013-а насам, загуби първия сет, но доминираше изцяло в следващите два и продължава напред в турнира.
 
Надал имаше преднина от 4:1 в първата част, но загуби пет поредни гейма. Във втория и третия сет обаче той даде общо три гейма на съперника си.
 
Ако спечели осма титла в кариерата си в Рим Рафаел Надал ще се върне на върха в световната ранглиста, в която в момента е на второ място.
 
Испанецът вече води с 11-3 срещу Фонини, включително е спечелил последните шест мача между двамата.
 
В спор за място на финала той ще играе срещу победителя от мача между Новак Джокович (Сърбия) и Кей Нишикори (Япония).

 

Зденек Коларж спечели титлата на сингъл на турнира ATP Challenger 50 в София

Стефан Латинович (Сърбия) и Марат Шарипов (Русия) шампиони на двойки

Зверев продължава напред в Синсинати с лесна победа

Александър Зверев постигна изненадващо лесна победа с 6:2, 6:2 над шампиона от Торонто Бен Шелтън

Швьонтек се класира за полуфиналите в Синсинати

Полякинята ще срещне Елена Рибакина

Лидия Енчева отпадна на четвъртфиналите в Румъния

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Отопени (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Гоф и Паолини се класираха напред, ще играят помежду си на 1/4-финалите в Синсинати

Двете записаха победи

Тенисисти получиха рекорден бонус от печалбите от Мастърс турнирите

Определено състезателите трябва да са доволни

Германия ще е без Зверев за "Купа Дейвис"

Александър Зверев няма да се присъедини към германския отбор за последния квалификационен кръг за Купа "Дейвис", съобщиха от германската федерация по тенис в изявление

Саймън Уитли: Провеждането на „Чалънджър“ турнирите в България е огромен плюс за българските тенисисти

Работя с над 20 тенис федерации и около 100 академии по целия свят, призна специалистът

Сабаленка иска само с Григор

Контузия спря Димитров от участие в Ню Йорк