Надал отваря академия в родния си град

Надал отваря академия в родния си град

"Това е специален ден за мен, защото по този проект се работи от много години и най-накрая е реализиран", заяви испанецът

Световната звезда Рафаел Надал ще отвори своя академия по тенис в родния си град Манакор, който се намира на остров Майорка.

"Това е специален ден за мен, защото по този проект се работи от много години и най-накрая е реализиран", заяви Надал.

Звездата уточни, че плановете му са академията да отвори врати през лятото на 2016 година, а това ще стане с летен камп за деца. Академията ще включва и училище, където талантливите деца трябва да продължат обучението си и спортът да не им пречи на образованието.

28-годишният Надал се възстановява в момента след отстраняването на апендикса, но вече се чувства по-добре и заяви, че очаква да се върне на корта за януарските турнири.

Новак Джокович преди участието си на "Ролан Гарос": Не знаех дали ще мога да играя

Сърбинът е с куп въпросителни около формата си

Очаква ни дебютна WTA шампионка в Рабат (ВИДЕО)

Анхелина Каренина и Петра Марчинко в спор за първа титла

Пол срещу  за Бусе за титлата в Хамбург (ВИДЕО)

За Пол това е четвърта победа на клей срещу играч от топ 10

Звезди празнуват с Монфис

Гаел Монфис загря за последното си участие на Откритото първенство на Франция по тенис с демонстративен мач, в който се включи съпругата му и номер 7 в световната ранглиста при жените Елина Свитолина, както и други звезди от световния тенис.

Синер се размина с Джокович на „Ролан Гарос“

Световният №1 е фаворит във Франция, започва срещу представител на домакините

Денислава Глушкова на финал в Австрия

Българката все още няма титла на двойки в турнир от ITF