Наказаха тенис съдия за шест години

Наказаха тенис съдия за шест години

Хуан Габриел Кастро, съдия на национално ниво в Доминиканската република, беше отстранен от длъжност за шест години и глобен с 6 000 долара

Наказанието му идва от Международната агенция за тенис почтеност (ITIA) в понеделник за манипулиране на резултатите по време на мачове, за да помогне на човек, който прави залози.

ITIA съобщи, че Кастро е извършил 12 нарушения в Програмата за борба с корупцията в тениса по време на три мача.

Кастро не е отговорил на известието за обвинение на ITIA. Той е обвинен, че е "манипулирал вписването на резултатите, за да изфабрикува резултата и да улесни корупцията".

Човек, който не отговори на разследващия процес на ITIA, може да бъде признат за виновен за "предполагаема санкция" и след това има 10 работни дни да обжалва. Кастро не е обжалвал.

Той е временно отстранен от длъжност от ноември миналата година, така че забраната му ще приключи през ноември 2030-а година.

Носкова триумфира на "Уимбълдън"! (ВИДЕО)

Чешката тенисистка Линда Носкова спечели първата си титла от Големия шлем, след като победи своята сънародничка Каролина Мухова във финала на “Уимбълдън”

Гришо започва срещу чех в Бостад

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе с чеха Далибор Свърчина в първия кръг на турнира на клей от сериите АТП 250 в шведския град Бостад

Виктор Марков вицешампион на двойки в Тунис

Виктор Марков стана вицешампион на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Анди Родик: Утре някой глупак ще каже, че Джокович трябва да спре

Легендата Анди Родик коментира промяната в баланса на силите в световния тенис по отношение на Новак Джокович

Новак иска пак на Уимбълдън

Новак Джокович разкри, че би искал да играе на Уимбълдън поне още един път след тежката си загуба на полуфиналите от действащия шампион Яник Синер. 

Росица Денчева с титла в Румъния

Българката победи на финала втората поставена Юли Щруплова (Чехия) с 6:0, 6:3 за 63 минути на корта.