Налбандян се измъчи срещу Ниеминен и спечели титлата в Сидни

Налбандян се измъчи срещу Ниеминен и спечели титлата в Сидни

За Ниеминен пък турнирът в Сидни ще остави добри спомени - победа срещу световния номер 3 Новак Джокович и второ място.

Аржентинският тенисист спечели титлата на тенис турнира в Сидни, след като победи на финала финландеца Ярко Ниеминен с 2:1 сета (6:3, 6:7, 6:3) за общо 2:16:10 часа игра. В първия сет Налбандян бе по-добрият на корта и стигна до ранен пробив, след което спечели с 6:3 и поведе с 1:0.

Във втория сет аржентинеца сервираше за спечелване на мача при резултат 5:3, но допусна пробив и след това Ниеминен спечели още 2 гейма за да стигне до 7:6 и трети решаващ сет.

Тогава обаче се видя разликата в класите между двамата и Налбандян буквално размаза своя съперник – 6:2.
Така аржентинецът спечели титлата в Сидни и завоюва първия си трофей за сезона – добър знак преди Australian Open 2009.

За Ниеминен пък турнирът в Сидни ще остави добри спомени - победа срещу световния номер 3 Новак Джокович и второ място.

Назаренка на полуфинал в Берлин (ВИДЕО)

Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на тенис турнира на трева УТА 500 в германската столица Берлин с награден фонд 1.2 милиона евро.

Елизара Янева на първи полуфинал на турнир от сериите WTA 125

Българката ще играе в квалификациите на Уимбълдън

Национали за Купа "Дейвис" на турнир в Пловдив

Националите на България за Купа „Дейвис" Пьотр Нестеров, Илиян Радулов, Александър Василев, Александър Донски и Янаки Милев ще поведат българското участие на турнира по тенис на клей от сериите „Чалънджър 50" в Пловдив с награден фонд от 56700 евро.

Руне е аут и от "Уимбълдън"

Бившият номер 4 в света на тениса Холгер Руне от Дания обяви, че няма да се състезава на „Уимбълдън“

Елена Рибакина с ново ранно отпадане (ВИДЕО)

Световната номер 2 загуби на старта в Берлин

Зверев се класира за 1/4-финалите в Хале (ВИДЕО)

Шампионът от Ролан Гарос победи свой сънародник