Найденова спечели титлата и на сингъл

Найденова спечели титлата и на сингъл

Българката победи на финала Жаде Сюврин (Франция) с 6:0, 6:4

Българката Александрина Найденова спечели титлата на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 10 хиляди долара.

 

Поставената под номер 1 Найденова победи на финала Жаде Сюврин (Франция) с 6:0, 6:4 и взе шести трофей в кариерата си от състезания на ITF от този ранг. 20-годишната българка заработи 12 точки за класацията на УТА и 1568 долара.

 

Найденова триумфира и на двойки, след като снощи тя и датчанката Малу Айдесгаард победиха на финала Татяна Буа (Аржентина) и Ивоне Кабайе-Реймерс (Испания) с 5:7, 6:3, 10:3.

Иван Иванов е финалист за най-добър млад спортист на Европа в наградите на ЕОК

Тенисистът Иван Иванов е финалист в 14-о издание на наградите "Пьотр Нуровски" за най-добър млад европейски спортист.

Иван Иванов отпадна в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Червия (Италия), който е с награден фонд от 56 700 евро. 

Глушкова бие в Австрия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Клагенфурт (Австрия), който е с награден фонд от 30 хиляди долара.  

Шампионът в Хамбург бе детрониран още на старта

Квалификант от Перу спря световния номер 12

Тежката прогноза се сбъдна и Алкарас пропуска Уимбълдън

Испанецът още изпуска и турнира в Куинс

Кузманов разгроми сънародник и връстник на Алкарас

Българинът загуби едва два гейма на старта в Истанбул