Нестеров е на четвъртфинал в Румъния

Нестеров е на четвъртфинал в Румъния

Вижте подробности

Националът за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнира на клей в Куртя де Арджеш (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Поставеният под №8 Нестеров победи във втория кръг квалификанта Филиберто Фумагали (Италия) с 6:3, 6:4. Срещата продължи 1 час и 58 минути.

Българинът навакса ранен пробив пасив, след което стигна до 5:2 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част той изоставаше с 2:4 гейма, но успя да реализира обрат. Така за място на полуфиналите той ще се изправи срещу водача в схемата Сезар Крецу от Румъния.

Никола Колячев загуби във втория кръг с 1:6, 4:6 от третия в схемата Лусиано Амброги (Аржентина). Преди това Колячев постигна първа победа в кариерата си при мъжете в основна схема на турнирите на ITF.

Виктория Томова отстъпи със седем места в света на тениса

Първата ракета на България при жените Виктория Томова отстъпи с нови седем места в седмична ранглиста на сингъл на Женската тенис асоциация (УТА).

Григор Димитров запази позицията си в световната ранглиста

Активът на първата ни ракета е 2205 точки.

Ясна е първата съперничка на Вики Томова в Берлин

Виктория Томова ще играе срещу чехкинята Катержина Синякова в първия кръг на турнира по тенис за жени в Берлин

Фриц грабна титлата в Щутгарт

Тейлър Фриц развали празника на Щутгарт, който чакаше своя представител Александър Зверев да вдигне титлата

Елизе Мертенс с първа титла на трева

Белгийката спечели титлата в Хертогенбош

Вики Томова се класира за основната схема в Берлин

След победа над полякиня

Каратанчева загуби финал в Чехия

Българката е вицешампионка на двойки

Обрат: Григор аут от турнира в Куинс

Негов съперник трябваше да е Гаел Монфис

Зверев ще играе финал в Щутгарт след бой над Фриц

Ще направя всичко по силите ми да спечеля, обяви германецът