Нестеров прекъсна победната си серия

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове на открито в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 5 Нестеров загуби от водача в схемата Янки Ерел (Турция) с 4:6, 6:4, 3:6 за 2:30 часа.

Българинът загуби един път подаването си в първия сет, а във втората част успя да стигне до пробив в десетия гейм и след 6:4 да изравни. В решителния третия сет националът водеше с 3:2, но Ерел взе следващите четири поредни гейма и затвори мача.

20-годишният българин прекъсна серията си от 12 поредни победи във веригата на Световната федерация ITF в Кувейт, където спечели предишните два турнира от същия ранг отново в Ал Захра в края на октомври и в началото на ноември.