Нестеров с нова наказателна акция в Кувейт

Българинът достигна до четвъртфиналите на сингъл и до полуфиналите на двойки

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове на открито в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 7 Нестеров отстрани британеца Алистър Грей със 7:6(3), 7:5 за 2:11 часа игра.

20-годишният българин навакса ранен пасив от 1:3 гейма, след което се стигна до тайбрек, в който той доминираше, за да поведе в резултата.

В последствие Нестеров поведе с 4:1, но допусна обрат, като при 5:4 Грей сервираше за успеха във втората част и дори стигна до сетбол, но не успя да се възползва, а българинът продължи серията си и затвори мача с три поредни спечелени гейма.

Така Нестеров постигна 14-а победа в последните си 15 мача във веригата на Световната федерация ITF в Кувейт, където спечели два турнира от същия ранг отново в Ал Захра в края на октомври и в началото на ноември.

За място на полуфиналите той очаква третия поставен Реми Бертола (Швейцария).

В надпреварата на двойки Нестеров и Александър Бакши (Грузия), номер 4 в схемата, надделяха на четвъртфиналите над нидерландците Елгин Хублал и Деней Васерман с 6:3, 2:6, 10-3, а за класиране на финала те ще се изправят утре срещу вторите поставени Джилс Хъси (Великобритания) и Алекс Кнаф (Люксембург).