Националът на България за Купа „Дейвис“ Пьотр Нестеров стартира с победа в квалификациите на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър 75" в Лугано (Швейцария) с награден фонд 97 640 евро.
Нестеров, който е поставен под номер 11 в схемата на пресявките, победи след обрат Федерико Янаконе (Италия) с 3:6, 6:2, 7:5 за два часа и 53 минути.
Българинът загуби първия сет, но доминираше във втората част и изравни резултата. В третия сет двамата си размениха по един пробив, но Нестеров успя да стигне до втори в 11-ия гейм и след серия от три поредни затвори мача.
В спор за място в основната схема националът ще играе с победителя от двубоя между номер 3 Габриел Пирайно (Италия) и Олександър Овчаренко (Украйна).





















