Ноле и Рафа искат допълнителна седмица в сезона на трева

Ноле и Рафа искат допълнителна седмица в сезона на трева

В момента тенисистите има само две седмици за тоталната промяна на играта си между края на "Ролан Гарос" на червени кортове и началото на "Уимбълдън" на трева

Първите двама в световната ранглиста по тенис Новак Джокович (Сърбия) и Рафаел Надал (Испания) подкрепят идеята за допълнителна седмица в сезона на трева. В момента тенисистите има само две седмици за тоталната промяна на играта си между края на "Ролан Гарос" на червени кортове и началото на "Уимбълдън" на трева. Номер 1 в света Джокович и седемкратният победител в Париж Надал искат още една седмица за подготовка преди Откритото първенство на Великобритания.

"Нуждаем се от допълнителна седмица между "Ролан Гарос" и "Уимбълдън". Ще бъде по-добре за всички играчи, защото ще имаме възможност да се приспособим по-добре със специфичните изисквания на трева. Все пак и за най-добрите е трудно да се приспособят толкова бързо от най-бавната към най-бързата настилка за игра", коментира Джокович, който спечели титлата в Лондон през миналия сезон. Идеята се одобрява от организаторите на Откритото първенство на Великобритания по тенис, но не се харесва от американците, защото това би означавало съкращаване със седмаци на сезона на твърди кортове в САЩ, който следва след "Уимбълдън".

"Винаги съм казвал, че е по-добре да има повече турнири на клей и на трева, защото тези настилки са исторически за тениса. Мисля, че допълнителна седмица на трева преди "Уимбълдън" ще даде възможност на тенисистите да се подготвят по-добре и ще намали контузиите", смята Надал.

Александър Донски на нов финал в Руанда

Българинът ще спори за титлата на двойки

Зверев се изравни с Надал, Джокович, Федерер и Мъри

Германският тенисист Александър Зверев заяви, че в него вече има „специално чувство“, след като се класира на полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс и така „да се присъедини към елитна група, състояща се от бившите световни номер 1 Новак Джокович, Рафа Надал, Роджър Федерер и Анди Мъри“

Алкарас срази бивш шампион от Индиън Уелс за полуфинал в турнира (ВИДЕО)

16 от 16 за Карлитос до момента през годината

Медведев детронира шампиона в Индиън Уелс за място в топ 4 (ВИДЕО)

Руснакът записа осма поредна победа и е близо до нов финал

Зверев чака Синер в полуфиналите на Индиън Уелс (ВИДЕО)

Германецът премина безпроблемно през Артур Фис

Арина Сабаленка се класира за 1/2-финалите в Индиън Уелс (ВИДЕО)

Световната номер едно все още не е загубила сет в турнира