Нова контузия спря Ник Кирьос в Индиън Уелс

Нова контузия спря Ник Кирьос в Индиън Уелс

Австралиецът Ник Кирьос се отказа в първия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 13 милиона долара.

Кирьос изоставаше с 6:7(7), 0:3 срещу нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп, когато реши да прекрати участие заради болки в дясната китка.

Съперник на Ван де Зандсхулп, "щастлив губещ" от квалификациите, във втория кръг ще бъде петкратният шампион Новак Джокович (Сърбия).

"Бях твърде уверен, че ще мога да играя. Преди два дни почувствах болки в китката и бях принуден да прекратя тренировката си, но преди днешния мач се чувствах добре и мислех, че няма да има проблем. За съжаление нещата се влошаваха прогресивно, болката стана много остра и нямаше как да продължа", обясни Кирьос, финалист на "Уимбълдън" през 2022 година.

Той записа само един мач в предишните два сезона заради здравословни проблеми, а последната му победа в Тура на АТП е от октомври 2022 година в японската столица Токио.

Кирьос не беше играл от загубата си в първия кръг на Откритото първенство на Австралия в средата на януари от британеца Джейкъб Фиърнли с 6:7(3), 3:6, 6:7(2).

Фиърнли пък отпадна на старта в Индиън Уелс, след като пропиля аванс от 3:1 гейма в решаващия трети сет и беше елиминиран от участващия с "уайлд кард" 18-годишен португалец Жоао Фонсека с 2:6, 6:1, 3:6.

За Фонсека, шампион от последното издание на турнира на АТП "Следващата генерация", това беше дебют турнира и първа победа в сериите "Мастърс" на твърда настилка. Във втория кръг  той ще се изправи срещу поставения под номер 13 Джак Дрейпър (Великобритания).

Друг младок - 19-годишният Якуб Меншик (Чехия), също стартира с успех. Той надделя над аржентинеца Томас Мартин Ечевери с 6:4, 7:6(6), а следващият му съперник ще бъде номер 22 Карен Хачанов (Русия).

38-годишният ветеран Гаел Монфис (Франция), четвъртфиналист в надпреварата през 2016 и 2019 година, отстрани германеца Ян-Ленард Щруф с 6:4, 6:4 и във втория кръг ще играе срещу 24-ия в схемата Себастиан Корда (САЩ).

Снимка: БГНЕС

Медведев се сблъска с неприятности за успешен старт в Мелбърн

Бившият номер едно прекара близо три часа на корта

Протежето на Джокович тръгна с победа на Australian Open

Младият сърбин имаше своите трудности за успешно начало в Мелбърн

Първи топ 10 тенисист зад борда: Световният №8 отпадна на АО

Контузия помрачи участието на бившия полуфиналист в Мелбърн

Гришо започва на Australian Open в удобен за нас час

Григор Димитров ще открие участието си на Australian Open по програма, която позволява срещата му да бъде проследена на живо в сравнително удобен час за зрителите в България

Елизара Янева вицешампионка в Манчестър

Елизара Янева стана вицешампионка на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в зала с награден фонд 40 хиляди долара в Манчестър (Великобритания).

Винъс Уилямс аут от Австралия

Олга Данилович победи 45-годишната американка Винъс Уилямс в първия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.