Новак Джокович пропуска мачовете на Сърбия за Купа "Дейвис"

Новак Джокович пропуска мачовете на Сърбия за Купа "Дейвис"

Заради контузията, която получи на Откритото първенство на Австралия

Сърбия ще бъде без голямата си звезда Новак Джокович, когато се изправи срещу Дания в турнира за Купа "Дейвис" в Копенхаген след седмица.

Джокович беше принуден да се оттегли заради мускулна контузия на полуфинала на Откритото първенство на Австралия срещу Александър Зверев и няма да възстанови навреме за сблъсъка срещу Дания.

"Няма да играя за Купа "Дейвис", турнирът в Доха след няколко седмици също е под въпрос", каза Джокович пред сръбската преса.

Мачът за Купа "Дейвис" между Дания и Сърбия ще се проведе в Копенхаген от 31 януари до 1 февруари.

Освен Новак Джокович, Сърбия има в състава още трима играчи от топ 100 - Миомир Кецманович (51), Душан Лайович (80) и Хамад Меджедович (98).

Девойките на България до 18 г. надвиха Великобритания на европейската отборна купа

Нашите играят за петото място срещу тима на Латвия

Лиа Каратанчева на полуфинал на двойки в Испания

Турнирът е с награден фонд 100 хиляди долара

Денислава Глушкова е на 1/4-финал в Сърбия

Българката е топ поставена в турнира

Рубльов в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Торонт

Миналогодишният финалист Андрей Рубльов (Русия) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Торонто (Канада) с награден фонд 9,19 милиона долара след 250-ата си победа на твърда настилка.

Ига Швьонтек бие в Монреал

Поставената под номер 2 в схемата Ига Швьонтек се класира за третия кръг на турнира по тенис от категория УТА 1000 на твърди кортове в Монреал (Канада) с награден фонд 5.15 милиона долара.

 Лиа Каратанчева отпадна на сингъл на турнир в Испания

Поставената под №5 българка допусна обрат

13 българчета се класираха за втория кръг на турнир до 14 г. от Тенис Европа в Русе

13 български тенисисти се класираха за втория кръг на сингъл на турнира за юноши и девойки до 14 г. от трета категория на Тенис Европа в Русе. Надпреварата се провежда при много добри условия на базата на ТК "Приста 2011".

Шампионът от Лос Кабос загуби от тийнейджър в Торонто (ВИДЕО)

Сериозно разочарование за домакините

Каратанчева на четвъртфинал на двойки в Испания

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Гран Канария (Испания) с награден фонд 100 хиляди долара.