Новак Джокович пожела успех на България за Купа "Дейвис"

Новак Джокович пожела успех на България за Купа "Дейвис"

Легендата се срещна със Стефан Цветков и Орлин Станойчев

Президентът на Българска федерация по тенис Стефан Цветков и Орлин Станойчев - член на УС на БФТ и първият българин, достигал до топ 100 на световната ранглиста за мъже, бяха на работно посещение в сръбската столица Белград. Това съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

По време на посещението Цветков и Станойчев се срещнаха със сръбската тенис легенда и олимпийски шампион Новак Джокович.

Стефан Цветков пожела успех на Сърбия в двубоя от Купа „Дейвис" срещу Гърция и приятни преживявания в София по време на благотворителния мач срещу Григор Димитров.



От своя страна Джокович поздрави БФТ за много успешната работа и пожела успех на България в мача срещу Салвадор за Купа „Дейвис".



Стефан Цветков и Орлин Станойчев се срещнаха и с двукратния турнирен директор на Sofia Open Горан Джокович и го поздравиха за 60-годишния юбилей.


Българите имаха среща също с Виктор Троицки – капитан на Сърбия за Купа „Дейвис" и Душан Орландич – изпълнителен директор на сръбската тенис федерация.

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Серина Уилямс пред завръщане на корта?

23-кратната шампионка от Големия шлем минава допинг тестове

Адриан Андреев отпадна още на старта в Анталия

Българинът бе поставен под номер 8 в схемата

Донски с рекордно класиране в кариерата си

Александър Донски се изкачи до рекордната в кариерата си 120-ата позиция в световната ранглиста по тенис на двойки при мъжете след успеха си при дуетите в турнира от сериите „Чалънджър“ в португалския град Мая.

Отиде си легендарен италиански тенисист

Двукратният шампион на сингъл от Откритото първенство на Франция Никола Пиетранджели от Италия почина на 92-годишна възраст, съобщи Италианската тенис федерация.

Тенисисти нападнаха ATP

Календарът на  ATP през 2026 ще претърпи някои промени. Турнирите в Южна Америка стават все по-малко, като те ще бъдат едва 3 през следващата  година.

Донски завърши “Чаланджър” сезона с титла в Мая

Българският национал триумфира на двойки