Новак Джокович загуби сет, но се класира за третия кръг на "Уимбълдън"

Новак Джокович загуби сет, но се класира за третия кръг на "Уимбълдън"

Водачът в схемата пречупи 35-годишния Щепанек с 6:4, 6:3, 6:7 (5), 7:6 (5) в драматичен мач на Централния корт

Водачът в схемата Новак Джокович се поздрави с трудна победа срещу чешкия ветеран Радек Щепанек във втория кръг на "Уимбълдън". Джокович пречупи 35-годишния Щепанек с 6:4, 6:3, 6:7 (5), 7:6 (5) в драматичен мач на Централния корт. Ноле записа 11-а победа от 12 мача срещу Щепанек и регистрира 40-ата си победа в "Ол Инглънд Клъб". 

В първия сет имаше критичен момент за Джокович при 4:4 и 15:40 в сервис-гейма на сърбина. Джокович обаче не трепна, пребори се за подаването си, а веднага след това проби и първият сет приключи. Ноле взе и втория сет, но след като загуби третия с тайбрек нещата се усложниха за сърбина.

В четвъртия сет шампионът от 2011 година имаше много тежък сервис-гейм при 5:5, но с максимални усилия не позволи да се стигне до пробив. Последва нов тайбрек, който започна добре за Джокович - с мигновен мини-пробив и аванс от 2:0 точки. Щепанек изравни за 2:2, но Ноле поведе с 5:2 и изглеждаше съвсем близо до победата. Драмата обаче продължи с пълна сила, тъй като Щепанек изравни за 5:5. Чехът обаче не спря да излиза на мрежата и сгреши воле при следващата точка, което означаваше мачбол за Джокович.

Двубоят нямаше как да завърши по-драматично, след като при следващата точка Щепанек пак излезе на мрежата, но Джокович го хвана в крачка с чудесен минаващ удар. Сега въпросът бе дали топката е хванала линията след удара на сърбина или е излязла в аут, за което Щепанек се молеше. Системата за видеоповторения "Ястребово око" трябваше да влезе в употреба и тя показа, че топката е добра - гейм, сет и мач Новак Джокович.

В третия кръг сърбинът ще срещне друг коварен съперник - французина Жил Симон, победил в три сета холандеца Робин Хаазе по-рано днес.

Междувременно, от турнира изненадващо отпадна и поставеният под номер 17 в схемата Михаил Южни. Руснакът загуби с 6:7 (1), 2:6, 7:6 (5), 3:6 от 147-ия в световната ранглиста квалификант от Тайван Джими Уанг.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.

Григор Димитров излиза отново на кортовете на Уимбълдън

Българската звезда в тениса Григор Димитров излиза тази вечер във втория си мач за сезона на Уимбълдън