ОБЗОР: Алкарас, Синер и Рууд на четвъртфинал в Пекин

Водачът в схемата Карлос Алкарас (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже на твърда настилка в Пекин (Китай) от сериите АТП 500 с награден фонд 3 798 915 долара.

Алкарас, втори в световната ранглиста, преодоля в среща от втория кръг италианеца Лоренцо Музети с 6:2, 6:2 за час и 21 минути игра. Това бе 60-а победа за испанеца през годината. Той нямаше проблеми срещу Музети и го отстрани след общо 4 пробива.

"Мачът днес беше перфектен за мен", заяви Карлос Алкарас, за когото това е дебют в Пекин.

"Можеш да се развиваш и да бъдеш все по-добър всеки ден, но съм горд с нивото, което показах днес. Играх много качествено, направих страхотни удари. Наслаждавах се да играя и се чувствам отлично в Китай", добави испанският тенисист.

Следващият противник на Алкарас ще бъде седмият в схемата Каспер Рууд (Норвегия), който се наложи над аржентинеца Томас Мартин Ечевери след обрат с 1:6, 7:5, 7:6(7) в мач, продължил близо три часа.

За четвъртфиналите се класира и италианецът Яник Синер, който ще застане на пътя на Григор Димитров, ако по-късно днес българинът елиминира датчанина Холгер Руне.

Шестият поставен Синер се справи с японеца Йошихито Нишиока с 6:2, 6:0 само за 67 минути. Италианският тенисист изостана с 1:2 на старта, но спечели следващите пет гейма от първия сет и шест във втория, за да триумфира.