ОБЗОР: Бенчич и Пегула с успехи на Откритото първенство на Австралия

ОБЗОР: Бенчич и Пегула с успехи на Откритото първенство на Австралия

Елена Остапенко и Мая Джойнт отпаднаха

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Белинда Бенчич (Швейцария) се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Бенчич успя да надделее над поставената под номер 16 Елена Остапенко (Латвия) с 6:3, 7:6(6).

Швейцарката допусна пробив още в първия гейм от мача, но веднага успя да го върне, след което тя направи серия три поредни гейма и спечели първия сет.

Във втория сет Бенчич на три пъти имаше пробив аванс, като при 5:4 сервираше за победата, но пропусна пет мачбола и Остапенко изравни.

В последвалия тейбрек латвийката поведе с 6:4 точки и имаше два сетбола за изравняване на резултата, но допусна обрат.

В следващия кръг на надпреварата Бенчич ще се изправи срещу Сузан Ламенс (Нидерландия).

Седмата поставена Джесика Пегула (САЩ) пък продължава напред след успех над участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Мая Джойнт с 6:3, 6:0.

Пегула, трикратна четвъртфиналистка в "Мелбърн Парк", поведе с 4:2, а след това взе осем от последните девет гейма, за да елиминира 18-годишната дебютантка в основната схема на турнира.

Гергана Топалова на полуфинал в Аржентина

Българката ще спори за място на финала с представителка на домакините

Александър Донски с полуфинал в Менорка

Българинът е в преследване на третия си финал за годината

Григор Димитров отпадна в Ним (ВИДЕО)

След загуба от Феликс Оже-Алиасим в четвъртфиналите на иновативния турнир по тенис

Джесика Пегула постигна нова победа на турнира в Чарлстън

Водачката в схемата и шампионка от миналата година Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 500 в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 2 300 000 долара.

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите в Египет

Българката отпусна едва два гейма на съперничката си

Росица Денчева с четвъртфинал в Италия

В следващия си мач българката може да срещне бивша полуфиналистка от Ролан Гарос