ОБЗОР: Карлос Алкарас на полуфинал в Барселона (ВИДЕО)

ОБЗОР: Карлос Алкарас на полуфинал в Барселона (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

В другия полуфинал се срещат Холгер Руне и Карен Хачанов

Водачът в схемата Карлос Алкарас (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей от сериите ATP 500 в Барселона (Испания) с награден фонд 2,9 милиона евро.

На четвъртфиналите Алкарас отстрани петия поставен австралиец Алекс де Минор със 7:5, 6:3 за час и 40 минути игра.

Испанецът осъществи обрат в първия сет, тъй като изоставаше с 1:3, но навакса до преднина от 5:4 в своя полза, за да стигне до крайното 7:5 след трети пробив срещу петия поставен Де Минор. Във втория сет серия от три гейма за аванс от 5:2 бе достатъчна за Карлос Алкарас, който печели с 6:3.

Алкарас ще се изправи срещу седмия поставен Артюр Фис от Франция на полуфиналите. Фис преодоля четвъртфиналите след 2:0 в първия сет и отказване на двукратния финалист Стефанос Циципас (Гърция) след само 15 минути игра. Третият в схемаха Циципас бе принуден да прекрати участието си заради контузия.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят датчанинът Холгер Руне и руснакът Карен Хачанов.

Шестия в схемата Руне се наложи над втория поставен Каспер Рууд (Норвегия) с 6:4, 6:2, докато Хачанов елиминира испанеца Алехандро Давидович Фокина с 6:4, 7:5.

Кузманов бие в Загреб

Родният тенисист надделя над Виктор Дурасович

Браво! Иван Иванов с летящ старт в Сентендре

16-годишният българин се разправи с колумбиец

Наши тенис таланти бият в Рим

Четирима продължават във втори кръг

Кузманов с победа в Загреб

Българинът е поставен под №2 в турнира от сериите "Чалънджър"

Надал изпревари Пау Гасол и Фернандо Алонсо за №1 в Испания

Тенисистът спечели почти 50 процента от гласовете на участвалите испанци

Алкарас е в четвъртия кръг в Рим

Карлос Алкарас се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс 1000" в Рим с награден фонд от осем милиона евро.

Лиа Каратанчева триумфира с титлата в Индиън Харбър Бийч

Българският тенис празнува нов успех! Лиа Каратанчева триумфира с титлата на сингъл на турнира на червени кортове в Индиън Харбър Бийч (САЩ) с награден фонд от 40 хиляди долара.

С обрат: Сабаленка преодоля труден тест в Рим

Световната номер едно с осма поредна победа

Първият 1/8-финалист в Рим: Медведев сломи Мастърс шампион

Бившият носител на трофея от турнира отново е в добра форма