ОБЗОР: Медведев продължава защитата на титлата си в Дубай (ВИДЕО)

Водачът в схемата среща французин в спор за място на финала

Водачът в схемата Даниил Медведев продължава защитата на титлата си на турнира на твърда настилка от сериите АТП 500 в Дубай.

В четвъртфиналите руснакът премина без особено проблеми през испанеца Алехандро Давидович Фокина с 6:2, 6:3 за точно 79 минути игра.

Медведев успяваше постоянно да поставя под натиск подаването на Давидович Фокина и така регистрира четвъртата си победа в четири мача срещу испанеца.

На полуфиналите руснакът ще играе с устремения към втора титла през сезона Юго Умбер.

Французинът елиминира номер 8 в света Хуберт Хуркач от Полша след 3:6, 7:6(8), 6:3, след като в тайбрека на втория сет отрази три мачбола.

Срещата между Юмбер и Хуркач със сигурност беше най-качествената за деня, а полякът може горчиво да съжалява за изпуснатата победа, тъй като при третия мачбол имаше топка на ракетата си, но ударът му по правата излезе на броени милиметри зад крайната линия. Вторият от трите пък бе на негов сервис, но също не бе реализиран.

След като успя да спаси втория сет с победа с 10:8 точки в тайбрека, в третия сет Юмбер направи пробив за 2:1, а след това и още един, с който затвори мача с 6:3.

В другия полуфинал съперници са руснакът Андрей Рубльов и Александър Бублик от Казахстан.