ОБЗОР: Медведев, Синер и Рубльов с победи в Пекин

Циципас отпадна

Руснаците Даниил Медведев и Андрей Рубльов, както и италианецът Яник Синер се класираха за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин от сериите АТП 500.

Поставеният под номер 2 в схемата Медведев победи без никакви затруднения американеца Томи Пол с 6:2, 6:1 за само 81 минути игра. За Медведев това бе първи мач след загубения финал на Откритото първенство на САЩ по-рано този месец, но победа номер 39 на твърди кортове през този сезон.

Във втория кръг руснакът ще срещне австралиеца Алекс де Минор, който в четвъртък отстрани в трисетова битка шампиона в китайската столица за 2016 година Анди Мъри.

Повече препятствия по пътя си към втория кръг срещна другият руски представител Андрей Рубльов. Петият в схемата трябваше да прави обрат срещу британеца Камерън Нори, за да стигне до успеха с 4:6, 6:1, 6:4 за 2 часа и 8 минути игра.

С победата си Рубльов поведе с 3:2 успеха срещу Нори в мачовете помежду им, а ключов за днешната победа на руснака се оказа стартът на втория сет, в който той поведе с 5:0 гейма. Така, възвърнал си инерцията от загубения първи сет, Рубльов успя да направи единствения пробив в третия сет в третия му гейм и се поздрави с класиране за втория кръг. В него той ще играе с французина Юго Юмбер.

Първият кръг бе преминат и от италианеца Яник Синер. Поставеният под номер 6 в схемата Синер спечели с 6:4, 6:7(2), 6:3 срещу Дан Евънс от Великобритания.

Синер можеше да затвори мача спокойно и в два сета, но водейки с 5:3 гейма във втория допусна обрат. В решителния трети сет италианецът поведе с 3:0 гейма, Евънс изравни при 3:3, но последва нова серия от три успешни гейма за седмия в световната ранглиста, с което той се класира за следващия етап.

Във втория кръг Синер ще очаква победителя от двубоя между представителя на домакините Цзюнчън Шан и японеца Йошихито Нишиока.

Изненадата на деня, доколкото може да бъде смятана за такава, дойде в мача между поставения под номер 4 Стефанос Циципас и чилиеца Николас Хари.

Хари спечели мача с 6:4, 6:4 за час и половина игра, като така записа първа победа над този съперник на твърди кортове и трета в петте мача помежду им.

Гръкът, който игра финал в Пекин в последното издание на турнира през 2019 година, пък остава без две поредни победи от началото на август месец, когато спечели турнира в Лос Кабос.

Наградният фонд на турнира в Пекин е 3 633 875 долара, а класирането за втория кръг носит 53 145 долара и 45 точки за световната ранглиста.