ОБЗОР: Шампионката от 2018 година отпадна във втория кръг на "Ролан Гарос"(ВИДЕО)

Вижте днешните резултати при дамите

Шампионката през 2018 година Симона Халеп отпадна във втория кръг на Откритото  първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 19 румънка загуби от 19-годишната китайка Цинвън Чжън с 6:2, 2:6, 1:6 след почти два часа игра.

Бившата водачка в световната ранглиста Халеп стартира уверено и взе първия сет след пробив на старта на мача и втори в седмия гейм.

Румънката дръпна с брейк за 2:1 и във втората част, но постепенно получи физически проблем със затруднение в дишането и азиатската тийнейджърка, която дебютира на "Ролан Гарос" при жените, взе осем поредни гейма по пътя си към обрата. Халеп поиска медицински таймаут при 0:3 в третия сет, но след това успя да вземе още само гейм и напусна толкова рано "Ролан Гарос" за първи път от 2015 година.

"Работих здраво за това. Щастлива съм от това, което направих днес срещу една от най-добрите в света. Участвам за първи път при жените. Изумително е. Когато бях девойка участвах, но сега е много по-различно. Мога само да бъда благодарна", коментира след двубоя щастливата Чжън, която е 74-а в световната ранглиста в момента.

Междувременно водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Полякинята победи убедително във втория си двубой в Париж Алисън Риск (САЩ) с 6:0, 6:2 за 62 минути и записа 30-ата си поредна победа.

Това е най-дългата победна серия в женския тенис, откакто Серина Уилямс спечели 34 поредни победи през 2013 гoдина.

Шампионката на Откритото първенство на Франция от 2020 година записа 23 печеливши удара срещу само 6 за американката.

20-годишната полякиня няма загуба в последните повече от три месеца.

В следващия кръг поставената под номер 1 в схемата Швьонтек ще играе срещу Данка Ковинич от Черна гора, която елиминира Анна-Каролина Шмиедлова (Словакия) с 6:3, 7:5.

Поставената под номер 7 в схемата Арина Сабаленка от Беларус също постигна лесна победа - над Медисън Бренгъл (САЩ) с 6;1, 6:3.

Американката Медисън Кийс, финалистка на Откритото първенство на САЩ през 2017 година, продължава в третия кръг след успех над Каролин Гарсия (Франция) с 6:4, 7:6(3).

Следващата съперничка на Кийс ще бъде номер 16 Елена Рибакина (Казахстан), която победи Кейти Волинец от САЩ с 6:4, 6:0.

Кийс участва за десети път на "Ролан Гарос", а преди четири години достигна до полуфиналите в Париж.

Номер 24 Тамара Зиданшек (Словения) преодоля без игра над Маяр Шериф (Египет), номер 20 Даря Касаткина (Русия) надделя над Фернанда Контрерас Гомес (Мексико) с 6:0, 6:3, а 28-а поставена Камила Джорджи (Италия) победи Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:3, 7:5.

Шелби Роджърс също прескочи втория кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Американката победи изненадващо с 6:4, 6:3 своята сънародничка Даниел Колинс, поставена под номер девет в основната схема.

29-годишната Роджърс, която заема 50-то място в световната ранглиста, постигна решителен пробив за 5:4 в първия сет, след което поведе в резултата.

Във втората част финалистката от Откритото първенство на Австралия през 2022 година Колинс загуби на три пъти подаването си и отстъпи след само 67 минути на корта.

Шелби Роджърс се възползва по най-добрия начин от 28-те непредизвикани грешки на Даниел Колинс.

В третия кръг съперничка на американската тенисистка ще бъде 20-ата в схемата Даря Касаткина от Русия, победила лесно Фернанда Гомес (Мексико) с 6:0, 6:3.

Мачове на поставените от втория кръг в женската схема на Откритото първенство по тенис на Франция:

1-Ига Швьонтек (Полша) - Алисън Риск (САЩ) 6:0, 6:2

3-Паула Бадоса (Испания) - Кая Юван (Словения) 7:5, 3:6, 6:2

7-Арина Сабаленка (Беларус) - Медисън Бренгъл (САЩ) 6:1, 6:3

Леолия Жанжан (Франция) - 8-Каролина Плишкова (Чехия) 6:2, 6:2

Шелби Роджърс (САЩ) - 9-Даниел Колинс (САЩ) 6:4, 6:3

11-Джесика Пегула (САЩ) - Анхелина Калинина (Украйна) 6:1, 5:7, 6:4

16-Елена Рибакина (Казахстан) - Кейти Волинец (САЩ) 6:4, 6:0

Цинвън Чжън (Китай) 19-Симона Халеп (Румъния) 2:6, 6:2, 6:1