ОБЗОР: Швьонтек с впечатляващ обрат и успех в Мелбърн

ОБЗОР: Швьонтек с впечатляващ обрат и успех в Мелбърн

Слоун Стивънс продължава напред, Джесика Пегула отпадна

Водачката в световната ранглиста по тенис при жените Ига Швьонтек мина през иглени уши, но успя да се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Полякинята се наложи с 6:4, 3:6, 6:4 над американката Даниел Колинс в среща от втория кръг.

30-годишната Колинс, която игра финал в Мелбърн преди две години, водеше с два пробива при 4:1 гейма в третия сет, но Швьонтек показа страхотна воля за обрат, за да спечели срещата.

В третия кръг носителката на четири титли от турнирите от Големия шлем ще се изправи срещу чехкинята Линда Носкова, която отстрани друга американка - МакКартни Кеслър след 6:3, 1:6, 6:4.

Турнирът в Мелбърн приключи и за още една американка - поставената под номер 5 в схемата Джесика Пегула.

Тя бе надиграна с 6:4, 6:2 от Клара Бюрел, като за французойката това е първо класиране за третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Играта на Бюрел бе далеч от перфектната, но французойката получи огромна помощ от страна на Пегула.

Американката направи само 9 печеливши удара за целия мач, като за сметка на това допусна 31 непредизвикани грешки.

В третия кръг Бюрел ще срещне сънародничката Оушън Доден, която отстрани италианката Мартина Тревизан след 6:4, 6:4.

Денят все пак не беше катастрофален за американските тенисистки, след като Слоун Стивънс успя да намери място в третия кръг.

Бившата шампионка от Откритото първенство на САЩ и полуфиналистка в Мелбърн през 2013 година се справи с поставената под номер 14 в схемата Дария Касаткина от Русия с 4:6, 6:3, 6:3.

За място на осминафиналите Стивънс ще спори с друга рускиня - Анна Калинская, която победи с 6:1, 7:5 Аранча Рус от Нидерландия.

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация

Наша тенисистка печели турнир в академията на Надал

Мая Мичева спечели титлата на сингъл при момичетата на турнир до 14 години от трета категория на Тенис Европа в академията на Рафаел Надал в Манакор (Испания). 

Диа Евтимова със сериозен прогрес в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отбеляза спад с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 132-ва позиция с 557 точки.

Григор Димитров има нов треньор

Това е Ксавие Малис, който в момента е на 45 години

Росица Денчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Шарм Ел Шейх

Тя надделя над французойка в два сета

Юлия Стаматова с полуфинал в Турция

Българката с успешно представяне на двойки

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция