ОБЗОР: Швьонтек загуби само гейм във втори кръг на US Open

ОБЗОР: Швьонтек загуби само гейм във втори кръг на US Open

Паолини, Крюгер и Манейро също продължават напред

Водачката в схемата Ига Швьонтек постигна експресна победа срещу японската квалификантка Ена Шибахара с 6:0, 6:1 за малко повече от час игра във втория кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис, последен за годината турнир от Големия шлем.

Полякинята не остави съмнение в превъзходството си и след леки колебания в първия кръг, когато допусна повече от 40 непредизвикани грешки при трудна победа срещу Камила Рахимова, този път не допусна спадове в играта си и даде само гейм на съперничката.

"Опитвам се да бъда наистина стабилна и да избирам правилните удари и да бъда активна на корта. Доволна съм от всичко. Просто почувствах ритъма много по-добре. Бях малко напрегната в предишния си мач, така че днес просто исках да се съсредоточа върху правилните неща и да се фокусирам върху себе си", каза Швьонтек в интервюто за корта.

В третия кръг Швьонтек очаква победителката от срещата между рускинята Aнастасия Павлюченкова и Елизабета Кочарето от Италия.

Петата в схемата италианка Джазмин Паолини прекара едва няколко минути на корта и се класира за следващия етап след отказване на чехкинята Каролина Плишкова, която получи контузия още в началото на срещата. Двете направиха едва три разигравания в първия гейм, преди чехкинята да се откаже заради травма в ходилото.

Паолини, финалистка на Ролан Гарос и Уимбълдън, достига до третия кръг на Ю Ес Оупън за първи път в кариерата си.

Представителката на домакините Ашлин Крюгер елиминира 21-ата в схемата Мира Андреева от Русия в два сета - 6:1, 6:4. Напред продължава и испанката Джесика Манейро, който отстрани номер 31 в схемата Кейти Бултър от Великобритания със 7:5, 7:5.

Нестеров надви топ поставения за полуфинал в Манама

Българинът крачи към шеста титла на ниво “Фючърс”

Наредиха Гришо сред най-красивите тенисисти

Григор Димитров попадна в класацията на най-привлекателните колеги, изготвена от руската звезда Диана Шнайдер.

Джокович записа юбилейна победа №200 в зала и вече е на 1/2-финал в Атина

Сърбинът надделя над португалеца Нуно Боржес

Сабаленка с трета поредна победа на финалите на WTA, надделя над Гоф

Беларуската тенисистка имаше трудности в първия сет, но ги преодоля

Кой срещу кого? Ясен е жребият за финалния турнир на АТП

Испанецът Карлос Алкарас ще играе в група с Новак Джокович, докато италианецът Яник Синер ще има за съперник Александър Зверев в предварителните мачове на финалния турнир на АТП, който ще се състои в Торино от 9 ноември, предаде АП. Това реши тегленият днес жребий.

Динко Динев на четвърфинал в Гърция

Динко Динев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Ираклион (Гърция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Манукян напред в Анталия, Милев отпадна

Вардан Манукян се класира за четвъртфиналите на сингъл, а националът на България за Купа "Дейвис" Янаки Милев отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Нестеров на четвъртфинал в Бахрейн

Националът на България за "Купа Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Манама (Бахрейн) с награден фонд 15 хиляди долара.

Български успехи на турнир на тенис академията на Надал

Два сребърни и един бронзов медал спечелиха младите български таланти на сингъл на международните финали от веригата „Kinder+" в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания