ОФИЦИАЛАНО: Надал се отказа от Уимбълдън

ОФИЦИАЛАНО: Надал се отказа от Уимбълдън

Испанецът ще се подготвя за Олимпиадата в Швеция

Рафаел Надал ще пропусне "Уимбълдън" тази година, както се очакваше, и вместо това ще се подготвя за Олимпийските игри в Париж като участва в турнир на клей в Бостад (Швеция).

22-кратният шампион от турнирите от Големия шлем обяви, че иска просто да остане на клей, вместо да премине на трева за "Уимбълдън" и след това да се върне отново на червените кортове".

"Вярваме, че най-доброто за моето тяло е да не променям настилката", каза Надал в изявление.

Летните олимпийски игри ще проведат на кортовете на "Ролан Гарос", а надпреварата по тенис започва на 27 юли. Това е мястото, където Надал спечели рекордните 14 титли на Откритото първенство на Франция.

Надал ще играе на двойки с Карлос Алкарас и на сингъл на Олимпийските игри.

"Уимбълдън" ще се проведе от 1 до 14 юли в Лондон.

Рууд елиминира бивш финалист в турнира след здрава битка на АО

Норвежецът се класира за осминафиналите в Мелбърн

Иван Иванов е на финал в Манакор

Родният тенисист срази и Джак Лодж

Мадисън Кийс продължава напред в Австралия

След победа над Каролина Плишкова

СРАМ НА Australian Open: Прекъснаха мачовете заради проблеми на Яник Синер (ВИДЕО)

Италианецът крампира сериозно в 40-градусовата жега в Мелбърн

Победителка от Големия шлем отстрани Каратанчева в САЩ

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Лиа Каратанчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Уестън (САЩ) с награден фонд от 30 хиляди долара.

Елизара Янева отпадна в Полша

Елизара Янева отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Лешно (Полша). Българката загуби с 3:6, 6:4, 0:6 срещу осмата в схемата Катинка фон Дайхман.