ОФИЦИАЛНО: Гришо срещу Джокович в Мелбърн

ОФИЦИАЛНО: Гришо срещу Джокович в Мелбърн

Сърбинът надви квалификант

Деветкратният шампион Новак Джокович победи квалификанта Енцо Куако (Франция) с 6:1, 6:7(5), 6:2, 6:0 след близо три часа игра и в третия кръг ще срещне българина Григор Димитров на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Сърбинът имаше проблем с контузия и поиска медицински таймаут във втория сет, но успя да продължи срещата и постепенно наложи своята воля. 191-ият в света Куаку също изпитваше физически дискомфорт, след като стъпи накриво в началото и изкълчи глезена си, като успя да спечели само гейм в първия сет.

Във втория Джокович на свой ред имаше проблем с крака и получи лекарска помощ. Френският квалификант показа добър тенис и успя да спечели частта след тайбрек със 7:5.

В третия сет Джокович отново взе инициативата и спечели с 6:2. В четвъртия сет ключов бе третият гейм, който продължи 12 минути. Класата на сърбина си каза думата и той взе гейма, а до края нямаше проблеми и спечели на нула.

17-годишен срещу Григор Димитров в Мексико

Григор Димитров ще играе срещу Мойс Куаме в първия кръг на турнира в Лос Кабос (Мексико).

Григор Димитров се завърна сред Топ 140 в световната ранглиста

Най-добрият българските тенисист Григор Димитров се изкачва с две места и от днес вече е 140-и, показва обновената седмична класация на Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП).

Григор Димитров срещу французин в първия кръг в Лос Кабос

Григор Димитров ще играе срещу Мойс Куаме в първия кръг на тенис турнира на твърда настилка АТП250 в Лос Кабос (Мексико), отреди тегленият жребий.

Глушкова се отказа на полуфинал в Германия

Българката с поражение от втората поставена в турнира

Французин детронира шампиона и вдигна титлата в Кицбюел (ВИДЕО)

Дебютен АТР трофей за световния номер 83

Синер и Джокович ще пропуснат силния турнир в Монреал

И двамата отпадат за надпреварата