Официално: От Sofia Open с изявление за турнира догодина

Официално: От Sofia Open с изявление за турнира догодина

Вижте какво съобщиха организаторите

Организаторите на турнира по тенис Sofia Open и Българската федерация по тенис разпространиха позиция относно бъдещето на надпреварата.   

Ето официалното изявление без редакторска намеса от Novsport.com:

„Sofia Open иска да внесе яснота заради всички съмнения, породени от информация, която в момента циркулира в медиите.

В публикувания календар на АТР за 2023 г. датите на Купа Дейвис са в конфликт със Sofia Open.

Това създава проблем за Sofia Open, тъй като през февруари 2023 г. националният отбор на България ще гостува на Нова Зеландия в мач за влизане в Световна група I на Купа Дейвис.

В този контекст се извършва текущо преструктуриране на календара и АТР е в дискусии с партньорите на Sofia Open - Brandplus и Българската федерация по тенис.

Официално ще информираме обществеността за решението и бъдещето на Sofia Open веднага след като тази информация стане достъпна за разкриване и споделяне с всички.

Благодарим за търпението и разбирането по този въпрос.”

Александър Донски близо до дебют в топ 100

Българинът се класира за четвърти “Чаланджър” финал през сезона

Джордж Лазаров достигна до четвъртфиналите на тенис турнир в Турция

Българинът Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 30 хиляди долара.

Елизара Янева загуби драматично от шампионката от US Open на турнир в Търнава

Предната седмица тенисистката игра финал на друг турнир в Словакия

Донски на полуфинал в Мая

27-годишният българин си осигури 36 точки

16-годишна спря Шиникова в Тунис

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 30 хиляди долара.

Динко Динев отпадна на двойки в Пакистан

Динко Динев отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите „Чалънджър 50“ на твърда настилка в Исламабад (Пакистан) с награден фонд от 60 хиляди долара.

Каратанчева напред в Турция

Българката Лиа Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара.

Динко Динев отпадна на последния Чаланджър за сезона

Българинът загуби от втория поставен в схемата

Андреев отпадна в Португалия

Адриан Андреев отпадна от турнира по тенис от сериите Чалънджър 100 в Мая (Португалия) с награден фонд 145 250 евро.