Органите на реда ще пазят мира на Australian Оpen с люта пяна

Органите на реда ще пазят мира на Australian Оpen с люта пяна

Сериозни мерки за сигурност са взели тази година организаторите на Australian Оpen. Полицаите, които ще охраняват няма да проявят и капчица разбиране или толерантност към нарушителите на реда.

Сериозни мерки за сигурност са взели тази година организаторите на Australian Оpen. Полицаите, които ще охраняват няма да проявят и капчица разбиране или толерантност към нарушителите на реда.

Преди две години се разрази бунт между хърватски и сръбски фенове, а следващата година полицията трябваше да използва лют спрей срещу група гръцки привърженици.

Органите на реда ще могат да използват лютива пяна, която е много по-ефективна от спрея. Освен това ще има повече униформени и цивилни полицаи в тенис комплекса. Всеки, който не се държи както трябва, би могъл да влезе в затвора за 24 часа, да бъде глобен или да получи забрана да посещава кортовете.

"Тези хора ще трябва да разберат, че ще има последствия от лошото му поведение", обяви полицейският надзирател Джон Кук. Директорът на турнира Крейг Тили добави, че организаторите подкрепят решенията на полицията и всички техни мерки, взети при необходимост от разправа с необуздани фенове.

През последните две години повече от 1.1 млн. души.

"Вярваме, че и тази година Australian Open ще предложи много хубави емоции и развлечение на любителите на тениса", подчерта Тили.

Антъни Генов се класира за полуфиналите на двойки на турнир по тенис в Люксембург

Антъни Генов се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис в зала в Нуслох (Германия) с награден фонд 30 хиляди долара.

Яник Синер отнесе Де Минор и си осигури 1/2-финал със Шелтън

Водачът в световната ранглиста Яник Синер се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия

Шелтън пречупи Сонего и за пръв път е на 1/2-финал в Мелбърн

Американецът Бен Шелтън се класира за пръв път в кариерата си за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия.

Александър Василев не успя да преодолее американец на Аустрелиън Оупън

Поставеният под номер 16 Александър Василев отпадна на осминафиналите в надпреварата при юношите на Откритото първенство на Австралия

Неостаряващият Джокович изхвърли Алкарас от Мелбърн след епична битка

Рекордьорът по титли на Australian Open Новак Джокович отстрани испанската сензация Карлос Алкарас в зрелищен четвъртфинал на първия за годината турнир от Големия шлем

Александър Зверев е първият полуфиналист в Австралия

Германецът чака Джокович или Алкарас, след като се наложи над Томи Пол

Джокович получи извинение след скандала с Channel 9

Водещият, който беше в центъра на решението на Новак Джокович да бойкотира интервютата на корта по време на Australian Open, се извини на 24-кратния шампион

УАДА няма да обжалва връщането на Швьонтек

УАДА обяви днес, че няма да обжалва решението на КАС по отношение на Ига Швьонтек

Контузия сложи край на приказката на Монфис в Мелбърн

Ветеранът Гаел Монфис приключи с участието си на Откритото първенство на Австралия след загуба от американеца Бен Шелтън в осминафиналите