Остапенко изненада Швьонтек на 1/4-финалите в Щутгарт

Остапенко изненада Швьонтек на 1/4-финалите в Щутгарт

Латвийката е с шест победи от шест мача срещу полякинята

Елена Остапенко надви Ига Швьонтек с 6:3, 3:6, 6:2 на четвъртфиналите на тенис турнира в Щутгарт на клей с награден фонд над 1 милион евро, с което подобри личния си баланс над втората в света полякиня до 6-0. 

Остапенко вече има победи над Швьонтек на всички настилки - четири на твърд корт и една на трева. Тя спечели срещу полякинята и преди два месеца в Доха, но успехът в събота вечер в Германия дойде по-трудно и отне 2:07 часа. 

Латвийката взе началните четири гейма в мача и записа три пробива в първия сет, но Швьонтек изравни във втория със серия от три гейма в края. Остапенко обаче спечели 12 от първите 15 разигравания в решаващата част и се сдоби с преднина, която й беше достатъчна за крайната победа. 

"За днес си давам оценка 8 или 9. Можех да спечеля и в два сета, но във втория започнах да прибързвам. Като цяло обаче съм доволна, защото надвих много силна тенисистка. Срещу нея винаги е трудно, но днес знаех какво да правя в най-важните моменти", каза Остапенко, цитирана от wtatennis. 

Следващата съперничка на Остапенко ще бъде Екатерина Макарова, която спечели с 6:0, 6:4 срещу поставената под номер 3 Джесика Пегула в първия четвъртфинал за деня. За втория се класира Арина Сабаленка, която надви с 6:4, 6:1 бившата си партньорка на двойки Елизе Мертенс. 

Сабаленка прескочи старта на турнира заради първия си сийд в схемата, а във втория кръг съперничката й Анастасия Потапова се оттегли заради контузия. Така беларускинята започна турнира от четвъртфиналите срещу Мертенс, а във втория си мач ще срещне Джазмин Паолини. Италианката надви с 6:4, 6:3 Коко Гоф. 

Григор: От най-тежкия удар до нов живот на свещената трева на Уимбълдън

На 35 години българинът показа характер, който не сме виждали често от него

ФАНТАСТИЧЕН! Гришо на осминафинал на "Уимбълдън"! (ВИДЕО)

Българинът надви в пет сета Беретини

НА ЖИВО: Григор Димитров - Матео Беретини 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 5:2

Следете сблъсъка от третия кръг на Уимбълдън на живо с нас тук

Филипинска сензация изхвърли шампионката Швьонтек от Уимблъдън! (ВИДЕО)

21-годишната представителка на Филипините Александра Еала отстрани миналогодишната шампионка и трета поставена Ига Швьонтек (Полша) в третия кръг на турнира по тенис от Големия шлем "Уимбълдън" при жените

Антъни Генов загуби финала на двойки в Троа

24-годишният българин и партньорът му Кай Венелт отстъпиха на Матс Херманс (Нидерландия) и Игор Маркондес (Бразилия)

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.