Патрик Муратоглу е новият личен треньор на Григор Димитров

Патрик Муратоглу е новият личен треньор на Григор Димитров

Първата ракета на България получава чудесен шанс да развие кариерата си с помощта на известния французин

 

Най-добрият български тенисист Григор Димитров има нов личен треньор. 20-годишният Димитров ще бъде воден от френския специалист Патрик Муратоглу, съобщава "Екип".

"Развълнуван съм от тази възможност и съм благодарен за подкрепата, която получавам от цялата Академия. Сега взаимоотношенията ни с Патрик и екипа се издигат на едно ново ниво", коментира Димитров. Хасковлията се подготвя в тенис Академията на Муратоглу край Париж от март 2009 година.

"Много се радвам, че ще работя по-тясно с Григор, когото винаги съм следил отблизо. Ще се стремим да изградим едно успешно дългосрочно сътрудничество. Мотивиран съм и вярвам, че ще постигнем добри резултати", заяви специалистът Патрик Муратоглу.

Григор Димитров е без личен треньор от ноември миналата година, когато се раздели с австралийския спец Питър МакНамара.

 

Музети на четвърфинал в Мадрид, влезе в топ 10

Италианецът Лоренцо Музети продължава с прекрасното си представяне от началото на сезона, след като се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Мадрид.

Сабаленка и Свитолина на полуфинал в Мадрид

Световната номер 1 Арина Сабаленка от Беларус и украинката Елина Свитолина се класираха за полуфинала на тенис турнира в Мадрид, като ще играят помежду си за място на финала.

Жалко: Григор Димитров пропусна 3 мачбола и отпадна в Мадрид (ВИДЕО)

Българинът отстъпи след обрат пред канадеца Габриел Диало

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Бока Рейтън (САЩ)

Тя надделя над Даша Иванова

Джак Дрейпър изненада лошо Томи Пол и е на 1/4-финал в Мадрид (WIDEO)

Той даде само четири гейма на противника си

Швьонтек загуби сет на нула, но обърна Кийс и е на 1/2-финал в Мадрид (ВИДЕО)

В спор за финала полякинята ще срещне Коко Гоф

Яник Синер разкри, че е обмислял отказване от тениса

„Понякога всичко върви добре, друг път съм в дупка, но съм много щастлив да се върна“

Беатрис Спасова се класира за втория кръг в Казахстан

Българката Беатрис Спасова за втория кръг на турнира по тенис на клей в  с награден фонд 15 хиляди долара.

Ясно е кога Гришо излиза на осминафинал в Мадрид

Двубоят между Димитров и Диало е четвърти в програмата