Пиронкова преодоля квалификациите на турнира в Дубай

Пиронкова преодоля квалификациите на турнира в Дубай

Цветана победи Ана-Лена Фридзам с 5:7, 7:5, 6:3 след 2:11 часа игра.

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова преодоля квалификациите и се класира в основната схема на турнира на твърди кортове в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 2 милиона долара. Пиронкова се наложи над поставената под номер 2 в пресявките Ана-Лена Фридзам (Германия) с 5:7, 7:5, 6:3 след 2:11 часа игра. 

 

28-годишната пловдивчанка загуби първия сет, след като допусна решаващ пробив в 11-ия гейм. Във втората част 93-ата в света българка пропиля аванс от 4:1, а при 5:4 Фридзам сервираше за мача, но не успя. При 5:5 Пиронкова измъкна подаването си от 15:40, а веднага след това проби, за да изравни резултата. Пловдивчанката реализира ранен пробив в решаващата трета част, след което продължи серията си на шест поредни гейма, за да поведе с 3:0, а до края не даде шансове на 55-ата в класацията на WТА германка. 

 

Така Пиронкова заработи 25 точки за световната ранглиста и 10 950 долара. Българката ще играе по-късно днес и в първия кръг от надпреварата на двойки. Тя и Фатма Ал Набани (Оман), които се включиха с "уайлд кард", ще срещнат китайския дует И-Фан Сюй и Сайсай Чжън.

Денислава Глушкова би сръбкиня в в Куршумлийска Баня

Българката търси силно представяне в трети пореден турнир в Сърбия

 Лидия Енчева тръгна с победа в Отопени

Срещата продължи 3 часа и 33 минути

Швьонтек на четвъртфинал в Синсинати (ВИДЕО)

Джесика Пегула отпадна

Григор Димитров се оттегли от US Open

Чилиец заменя българина

Ива Иванова е на четвъртфинал в Тунис

На двойки

Шампионът от Уимбълдън се препъна още в първия кръг в София

Шампионът на Уимбълдън при юношите Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира от категория ATP Challenger 50 в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Александър Василе отпадна още в първия кръг на Чалънджър-а в София

Александър Василев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър 50" в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Вицешампионът в Синсинати се класира за 1/8-финалите

Американецът преодоля първия си сериозен тест

Донски допусна обрат на старта в София

Българинът загуби в първия кръг на Чаланджъра