Пиронкова с най-слабо класиране в ранглистата от 2010 г. насам

Пиронкова с най-слабо класиране в ранглистата от 2010 г. насам

Водачка остава Серина Уилямс

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова ще отбележи сериозно пропадане в световната ранглиста, която ще бъде обявена официално в понеделник. 26-годишната Пиронкова няма победа в основната схема в турнирите на WТА от края на юни на "Уимбълдън".

В началото на седмицата тя загуби в първия кръг в Люксембург и утре ще падне с 19 места до 118-ото в света с 526 точки. Така пловдивчанката ще запише най-слабото си класиране в световната ранглиста от 14 март 2010 година, когато беше 127-а. Промени в челото няма да настъпят.

Водачка остава Серина Уилямс (САЩ) с 12040 точки, пред Виктория Азаренка от Беларус със 7676 точки и Мария Шарапова (Русия) с 5891 точки.

Григор Димитров загуби и втория си мач в Ним

Първата ни ракета отстъпи пред руснака Карен Хачанов

Григор Димитров започва срещу аржентинец в Монте Карло

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе Томас Мартин Ечевери (Аржентина) на старта на турнира от сериите "Мастърс" на червени кортове в Монте Карло

Гергана Топалова на полуфинал в Аржентина

Българката ще спори за място на финала с представителка на домакините

Александър Донски с полуфинал в Менорка

Българинът е в преследване на третия си финал за годината

Григор Димитров с фалстарт в Ним (ВИДЕО)

Българинът със загуба от Феликс Оже-Алиасим в четвъртфиналите на иновативния турнир по тенис

Джесика Пегула постигна нова победа на турнира в Чарлстън

Водачката в схемата и шампионка от миналата година Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 500 в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 2 300 000 долара.