Пиронкова във втория кръг на двойки в Australian Open

Пиронкова във втория кръг на двойки в Australian Open

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова успя да се класира за втория кръг на двойки на Australian Open, който се явява първия за годината турнир от Големия шлем. 21-годишната Пиронкова, заедно с партньорката й Акгул Аманмурадова (Узбекистан) успяха да се наложат на старта на основната схема над Матилде Йохансон (Франция) и Селима Сфар (Тунис) с 6:4, 6:3 за 72 минути.

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова успя да се класира за втория кръг на двойки на Australian Open, който се явява  първия  за годината турнир от Големия шлем.

21-годишната Пиронкова, заедно с  партньорката й Акгул Аманмурадова (Узбекистан) успяха да се наложат на старта на основната схема над  Матилде Йохансон (Франция) и Селима Сфар (Тунис) с 6:4, 6:3 за 72 минути.

Така двете си осигуриха по 100 точки за класацията на WTA на двойки и ще си разделят 17035 австралийски долара от наградния фонд.

С успеха пък пловдивчанката изравни най-доброто си постижение при дуетите в "Мелбърн Парк" от 2007 година, когато също достигна до втория кръг. Пиронкова и Аманмурадова ще срещнат поставените под номер 11 испанки Нурия Ягостера Вивес и Мария Хосе Мартинес Санчес.

Шампионът от Уимбълдън се препъна още в първия кръг в София

Шампионът на Уимбълдън при юношите Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира от категория ATP Challenger 50 в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Александър Василе отпадна още в първия кръг на Чалънджър-а в София

Александър Василев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър 50" в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Вицешампионът в Синсинати се класира за 1/8-финалите

Американецът преодоля първия си сериозен тест

Донски допусна обрат на старта в София

Българинът загуби в първия кръг на Чаланджъра

Преди три години бях на ръба на смъртта. Сега правя това, което обичам

Историята за трудностите на Дамир Джумхур в тениса

Маздрашки и Марков преодоляха квалификациите в София

Анас Маздрашки и Виктор Марков преодоляха квалификациите на турнира по тенис от категория АТП Чалънджър 50 в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Федерер се завръща на корта

Ще играе демонстративно на двойки на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай

Иван Иванов излиза на корта в София във вторник

Шампионът на Уимбълдън при юношите - Иван Иванов, ще бъде един от най-интересните участници на турнира от категория ATP Challenger 50 с награден фонд 54 хил. евро.

Александър Василев загуби титлата на сингъл в София

Александър Василев загуби на финала на сингъл на турнира за мъже "K&D Cup 2025" в София с награден фонд 15 хиляди долара. Надпреварата се провежда на базата на ТК "Диана".