ПОБЕДА! Гришо пречупи борбен австралиец (ВИДЕО)

Димитров в трети кръг на "Аустрелиън Оупън"

Първата ни ракета Григор Димитров се класира за третия кръг на първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open.

Той се справи с любимеца на местната публика Танаси Кокинакис в 4 сета - 6:3, 6:2, 4:6 и 6:4, след 3 часа и половина битка на корта.

Победата е седма поред за българина, след като преди Мелбърн той триумфира с титлата на турнира в Бризбейн.

Димитров започна ударно и спечели с лекота първите два сета.

Той осъществи пробив в четвъртия гейм, след което взе подаването си и поведе с 4:1, за да затвори първия сет с 6:3.

Във втория Григор продължи да се забавлява на корта и направи пробив още в първия гейм, а след това още един за 4:1 и спечели с 6:2.

Третата част започна с 12-минутен гейм, в който българинът имаше три възможности за пробив, но Кокинакис се измъкна и взе подаването си. и показа, че няма да се предаде без съпротива. Григор отрази брейкбол в четвъртия гейм и изравни за 2:2. В деветия гейм при сервис на Григор австралиецът успя да пробие и да вземе сета с 6:4.

Това мобилизира Димитров, който бе твърдо решен да приключи мача в четири сета. Българинът пропусна шанс за пробив в третия гейм и още четири в петия, но пробивът най-сетне бе реализиран в деветия гейм и Григор поведе с 5:4, а след това на свой сервис приключи мача, продължил  три часа и половина.

В третия кръг Димитров ще срещне португалеца Нуно Боржеш, който изненадващо елиминира 23-ия в схемата испанец Алехандро Давидович Фокина със 7:6(7), 6:3, 6:3.

26-годишният португалец, 69-и в световната ранглиста, за първи път в кариерата си достига третия кръг на турнир от Големия шлем.