Провал за Алкарас в Париж (ВИДЕО)

Провал за Алкарас в Париж (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

Водачът в схемата и в световната ранглиста Карлос Алкарас (Испания) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" във френската столица Париж с награден фонд 6 128 940 евро.

Алкарас отстъпи пред британеца Камерън Нори, след като допусна обрат с 6:4, 3:6, 4:6 за два часа и 25 минути игра. За испанеца това беше първи мач на турнира, тъй като почива в първия кръг. Това беше и първият път, в който Алкарас допуска поражение преди финала от месец март насам.

Карлос Алкарас осъществи пробив в петия гейм на първия сет за 3:2, поведе с 4:2 и стигна до успешното 6:4 в своя полза. Във втората част обаче Нори заигра по-стабилно, възползва се от колебанията на съперника, взе аванс от 4:1 и затвори сета при 6:3. В решителния трети сет испанският тенисист водеше с 3:2, преди Камерън Нори да спечели три поредни гейма за преднина от 5:3 и да приключи двубоя с 6:4 при втория си мачбол.

По-рано през деня петият поставен американец Бен Шелтън преодоля Флавио Коболи от Италия със 7:6(4), 6:3 и подобно на Нори се класира за третия кръг. Срещата продължи час и 34 минути игра.

Шелтън се нуждаеше от тайбрек, за да спечели оспорвания първи сет, а във втория осъществи ключов пробив за 4:2 и приключи мача при 6:3.

15-ият в схемата испанец Алехандро Давидович Фокина достигна до втория кръг след успех на старта над "щастливия губещ" Валентен Ройе (Франция), дошъл след обрат с 4:6, 6:1, 6:4 за близо два часа игра.

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация

Наша тенисистка печели турнир в академията на Надал

Мая Мичева спечели титлата на сингъл при момичетата на турнир до 14 години от трета категория на Тенис Европа в академията на Рафаел Надал в Манакор (Испания). 

Диа Евтимова със сериозен прогрес в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отбеляза спад с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 132-ва позиция с 557 точки.

Григор Димитров има нов треньор

Това е Ксавие Малис, който в момента е на 45 години

Росица Денчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Шарм Ел Шейх

Тя надделя над французойка в два сета

Юлия Стаматова с полуфинал в Турция

Българката с успешно представяне на двойки

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция